Thodex soruşturmasında 16 kişi adliyeye sevk edildi!

Thodex soruşturmasında 16 kişi adliyeye sevk edildi!Kripto para borsası Thodex'e yönelik yapılan soruşturmada gözaltında olan 16 kişi işlemler için adliyeye sevk edildi.


Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kripto para borsası Thodex'e yönelik devam eden soruşturmadan 16 kişi daha adliyeye sevk edildi. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; gözaltına alınan şüpheliler arasında Thodex'in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer'in ağabeyi Güven Özer ile kardeşi Serap Özer de yer alıyor. Thodex'in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer'in de arasında bulunduğu firari 4 zanlının yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Thodex soruşturmasında 16 kişi adliyeye sevk edildi!

Süreç 

Bazı kişilerin Thodex adlı kripto para borsasındaki hesaplarına erişemediği ve şirket sahibinin yurt dışına kaçtığı yönündeki iddiaları üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma dahilinde şirket sahibi şüpheli Faruk Fatih Özer'in 20 Nisan'da yurt dışına çıktığı resmi belge ve kayıtlarla doğrulanırken şirketin resmi adreslerinde herhangi bir faaliyetin olmadığı belirtildi. 

Şüpheli Özer hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı alınırken 82 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkartılmıştı. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul merkezli 8 kentte yaptığı eş zamanlı operasyonda 78 şüpheliyi yakalamıştı. Şüphelilerden 62'si dün emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi. Hakimlik 28'i adli kontrol şartıyla olmak üzere geri kalan tüm şüphelileri serbest bıraktı. 

Thodex'in sahibi Fatih Özer kaçışı planlamış! Detaylar belli oldu!