TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm projesinde anlaşmalar sağlanıyor!

TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm projesinde anlaşmalar sağlanıyor! TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm projesinde anlaşmalar sağlanıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Güngören Belediyesi tarafından hayata geçirilen TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm projesinde hak sahipleriyle anlaşmalar sağlanıyor. 

Güngören Belediyesi ve ve  TOKİ işbirliğiyle gerçekleşecek  TOKİ  Tozkoparan kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar devam ediyor. 19 bin nüfusun yaşadığı bölgede hak sahipleriyle görüşmeler başladı. 

Toplam 5 bin 560 konut, 6 bin 436 bağımsız birimi kapsayan kentsel dönüşüm projesi 8 bin 85 metrekare alanda hayata geçirilecek. Projenin 2020 yılında tamamlanması planlanıyor.

18 Temmuz'da ihalesi yapılan Tozkoparan TOKİ dönüşüm proje kapsayan TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm projesi 6 blok şeklinde inşa edilecek. 

Hak sahipleriyle ile anlaşmaların devam ettiği proje kapsamında metrekareye metrekare modeli uygulanacak. Evleri tamamlanan vatandaşlar için uzun vadeli ödeme planı hazırlanacak.

Proje kapsamında ilk etapta 224 konut inşa edilecek.TOKİ Tozkoparan projesi “yerinde dönüşüm” esas alınarak, hak sahiplerine dükkânları, parkı, peyzajı ile çağdaş standartlarda nitelikli bir yaşam alanı oluşturulması amaçlandı.

 

 

Proje alanı nerede?

Proje alanına ulaşmak için, Haliç Köprüsünden E5 Boyunca devam ediliyor. E5 Yan yoldan Tozkoparan istikametine dönülüyor. General Ali Rıza Gürcan Caddesi’ne giriliyor. Cadde boyu 220 metre ilerleniyor ve Bakırköy-Tozkoparan kavşağından dönülerek Cevat Açıkalın caddesine giriliyor. Cadde boyu 300 metre ilerleniyor ve Yüzme havuzu tabelasının oradan sola dönülüyor. Daha sonra tekrar sola dönülerek erdemli sokağına giriliyor. Sokak boyunca 120 metre ilerleniyor daha sonra sağa dönülüyor. Proje alanı yolun sol tarafında kalıyor. 

 

 

 

 

 

 

 

 


Nuran IŞIK/Emlakkulisi.com

pus