TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası 2 gün sonra sona eriyor!

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası 2 gün sonra sona eriyor!

TOKİ tarafından borcunu ödeyip hemen tapusunu almak isteyen vatandaşlar için 6 Mayıs'ta başlatılan yüzde 20 indirim kampanyası 19 Haziran'da sona eriyor...


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlediği indirim kampanyası devam ediyor.

TOKİ'nin, borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için 6 Mayıs'ta başlattığı yüzde 20 indirim kampanyasında başvuru sayıları konut kredisi faizlerinin de düşürülmesiyle artış gösterdi. Kampanyadan bugüne kadar 14 bin 281 kişi yararlandı.

TOKİ tarafından her yıl yapılan indirim kampanyasına katılan vatandaşların 12 bin 833'ü bütün borçlarını ödeyerek, tapularını alma imkanı kazandı. Kampanyaya, borcunun tümünü kapatma gücü olmayan vatandaşlar da başvuruda bulunabiliyor.  

Borcun tamamını kapatamayacak kişiler, borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanabiliyor.  

Bu kapsamda borcunun hepsini kapatmayan 1448 konut ve iş yeri alıcısı da yaptıkları peşin ödemelerle yüzde 20 indirimden faydalandı. 

Ayrıca bugüne kadar indirimden yararlanan vatandaşların yaklaşık yüzde 68'i borç ödelemerini banka kredisi çekmeden kişisel tasarrufları ile gerçekleştirdi. 

Son başvuru tarihi: 19 Haziran 2020

TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyasını kaçırmak istemeyen ve indirimden yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 19 Haziran Cuma gününe kadar ilgili bankaya başvuruda bulunabilir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanılamayacak. 

Başvuru yapmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve emlak vergisi gibi herhangi bir borcu bulunmaması gerekiyor.  

Kampanyadan, satışları 2018 Haziran ayı sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksiti 2018 Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanıyor. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasna dahil edilmedi. 

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

TOKİ'den o şehirlerde büyük fırsat!