TOKİ'den 81 ile 154 millet bahçesi geliyor!

TOKİ'den 81 ile 154 millet bahçesi geliyor! TOKİ'den 81 ile 154 millet bahçesi geliyor!

TOKİ tarafından 81 şehirde 154 millet bahçesi yapılacak. Bugüne kadar 11 millet bahçesinin yapımı tamamlandı, 19'unun inşası sürüyor, 21'i ihale, 103'ü de proje aşamasında...Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca 81 ilde yapılacak 154 millet bahçesinin 11'i bitirildi.

Anadolu Ajansı'ndan Zehra Aydın Turapoğlu'nun haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinasyonunda  TOKİ  tarafından 81 şehirde 154 millet bahçesi yapılacak.

Gelecek nesillerin daha yeşil ortamlarda yaşamasına imkan tanıyacak millet bahçelerinin inşasında aktif görev alan TOKİ, öncelikli olarak mülkiyetindeki eski stat alanlarını millet bahçelerine çeviriyor.

"Daha çok yeşil" anlayışı doğrultusunda millet bahçeleri, hizmete alınıyor.

Bugüne kadar 11 millet bahçesinin yapımı tamamlandı, 19'unun inşası sürüyor, 21'i ihale, 103'ü de proje aşamasında.

Yapımı tamamlanan millet bahçeleri şu şekilde:

"Batman Millet Bahçesi, Bursa Eski Stat Millet Bahçesi, Diyarbakır Sur İçkale Millet Bahçesi, Diyarbakır Dicle Vadisi Millet Bahçesi, Elazığ Millet Bahçesi, İstanbul Kayaşehir 1. Etap Millet Bahçesi, İstanbul Pendik Millet Bahçesi, Sakarya Millet Bahçesi, Samsun Millet Bahçesi, Trabzon Akçaabat Millet Bahçesi ve Sivas Millet Bahçesi."

TOKİ ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi arasında iş birliği protokolü

Millet kıraathanesinin de bulunduğu Sakarya Millet Bahçesi'ni dün ziyaret eden TOKİ Başkanı Ömer Bulut, incelemeler yaptı.

Sakarya Millet Bahçesi'nde devam eden bakım-onarım çalışmaları için TOKİ Başkanı Bulut ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce arasında iş birliği protokolü yapıldı.

Eski Sakarya Atatürk Stadı'nın yerine inşa edilen Millet Bahçesi ile Sakaryalı vatandaşlar, yürüme yolları, spor alanları, yansıma havuzu, meyve-sebze bahçeleri, renk ve koku bahçelerinin bulunduğu yeşil alana kavuşacak.

TOKİ'den İstanbul'a 2 yeni millet bahçesi geliyor!

TOKİ'den 11 yeni millet bahçesi geliyor!