81 milyon metrekare millet bahçesi hedefiyle yola çıktık!

81 milyon metrekare millet bahçesi hedefiyle yola çıktık! 81 milyon metrekare millet bahçesi hedefiyle yola çıktık!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 81 şehirde 81 milyon metrekare millet bahçesi hedefiyle yola çıktıklarını söyledi.Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, beraberinde Malatya Valisi Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Malatya milletvekilleri Öznur Çalık, Hakan Kahtalı, Bülent Tüfenkci ve Ahmet Çakır ile Battalgazi ilçesinde inşaatı devam eden Malatya Millet Bahçesi inşaatını denetledi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Bakan Murat Kurum, burada yaptığı konuşmada, kentsel dönüşüm anlayışıyla 81 kentte çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Bu kapsamda Malatya, Elazığ, İstanbul, Ankara'daki kentsel dönüşüm çalışmalarının kendileri için önem arz ettiğini söyleyen Bakan Murat Kurum, "İnşallah bunları söz verdiğimiz şekliyle vatandaşlarımızı sağlam, güvenli konutlarda oturana dek tüm belediye başkanlarımızla milletvekillerimizle valilerimizle bu süreci yürütüyor olacağız." diye konuştu.

Bakan Murat Kurum, 81 şehirde 81 milyon metrekare millet bahçesi hedefiyle yola çıktıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın 'Her ilimize en az bir millet bahçesi kazandıralım' şeklinde talimatları oldu. Biz de o talimatları alır almaz çalışmalarımızı 81 ilimizde hızlı bir şekilde başlattık. Bu çerçevede şu ana kadar 71 ilde 44 milyon metrekarelik alanda 204 millet bahçesi yapımını yürütüyoruz. Buna ilişkin çalışmalarımızda 22 millet bahçesini tamamladık, kalan millet bahçeleri de proje ve yapım aşamasında. İnşallah 81 ilimize 2023'e giden yolda 81 milyon metrekare millet bahçesini yapıyor olacağız."

Millet bahçesi projeleri 10 soruda tüm detaylarıyla!