24 / 05 / 2022

Murat Kurum'dan her şehre millet bahçesi müjdesi!

Murat Kurum'dan her şehre millet bahçesi müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, millet bahçesi yatırımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurum, "Millet bahçeleri projelerimiz var 81 ilimizde 81 milyon metrekare millet bahçesi yapılacak. 2023 yılına kadar projelerimizi gerçekleştiriyor olacağız" dedi.Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara'da Atatürk Kültür Merkezi'nde gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; "Amacımız hedefimiz, Türkiye'mizin her yerinde doğal güzellikleri korumaktır" diyen Murat Kurum, millet bahçeleri yatırımlarını anlattı. Kurum, şöyle konuştu:

Murat Kurum dan her şehre millet bahçesi müjdesi!

"Millet bahçeleri projelerimiz var 81 ilimizde 81 milyon metrekare millet bahçesi yapılacak. 2023 yılına kadar projelerimizi gerçekleştiriyor olacağız.

Ankara'da 20 tane millet bahçesi projesi yapıyoruz. Mamak'ta açmıştık, Akyurt, Sincan'da ilk fidanlarımızı bahçemizle buluşturduk.

İmrahor'da 193 bin metrekarelik proje etabımız var. İmrahoru Gölbaşını birbirine bağlayacak projede ihale çalışması bitti, imalat çalışmaları da yılsonuna kadar tamamlanıp vatandaşlarımıza kazandırmış olacağız.

Eymir Gölü, İmrahor ve Mamak'ı birbirine bağlayacak ekolojik koridoru oluşturacağız.

Murat Kurum dan her şehre millet bahçesi müjdesi!

Ankara'mız yatayda bu alanda nefes alacak. AOÇ ile 19 Mayıs Stadyumu'nun olduğu alanı yeşil alana kavuşturmuş olacağız.

30 Ağustos'ta milletimizle buluşturmuş olacağız. Kitap okuma, hobi alanları, çocuk oyun alanları yapacağız. Çimlerde oturulacak şekilde tasarlandı. Macera parklarında gezebilecekleri, 760 bin metrekarelik alanda tramvay yolumuz var. 4 durak var, istenilen durakta vakit geçirilebilecek. Binicilik, etkinlik çayırlarının, gösteri havuzlarının olduğu alanlar olacak.

Gerektiğinde 1000 kişilik konferans salonunda eğitim alacaklar. Yöresel ürün pazarında organik ürünlerden faydalanabilecekler.

Burada trafik yoğunluğunu azaltmak, depremde toplanma alanı vazifesi görsün diye diğer taraftan önem arz ediyor. Kapalı otoparkımız var. Bahçemize, bölgeye gelenlere hizmet verecek ve bölgedeki otopark sorununa hizmet verecek proje olacaktır. Amacımız hedefimiz, Türkiye'mizin her yerinde doğal güzellikleri korumaktır."

Bu illerde yaşayanlar dikkat! 11 yeni millet bahçesi geliyor!