09 / 08 / 2022

TOKİ'nin başkanı kim?

TOKİ'nin başkanı kim?

Nisan 2014 tarihinden itibaren TOKİ Başanlığı görevini icra eden kişi Mehmet Ergün TURAN'dır. Peki, TOKİ'nin başkanı kim? TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan kimdir? İşte TOKİ başkanı..TOKİ'nin başkanı kim?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığına başkanlık yapanlar arasında; Vahit ERDEM, Ökkeş ÖZUYGUR, Can CANGIR, Oktay URAL, Yiğit GÜLÖKSÜZ, Hamdi KARADAŞ, M.Kemal ÜNSAL, Kamil UĞURLU, R.Tuna TURAGAY, Erdoğan BAYRAKTAR, Ahmet Haluk KARABEL yer alıyor.

 

Nisan 2014 tarihinden itibaren ise  TOKİ  Başanlığı görevini icra eden kişi Mehmet Ergün TURAN'dır. Peki, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan kimdir?


Mehmet Ergün Turan kimdir?

Mehmet Ergün Turan, 1967 yılında Bakırköy’de doğdu. İlk, orta, lise tahsilini  İstanbul  ’da tamamladıktan sonra 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. 


Mehmet Ergün Turan, 1999-2004 ve 2009 Yerel Seçimlerine Güngören ilçesinden İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 


Bu süreçte Güngören Belediyesi Teknik Başkan Yardımcılığı, İBB İmar Komisyon Üyeliği ve Başkanlığı, İBB Encümen Üyeliği, İBB Meclis 2.Başkan Vekilliği görevlerini yürüttü. 


2009 Mahalli İdareler Seçimleri’nden sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkan Vekilliği görevini yürütmektedir. 1989 yılından beri inşaat ve dış ticaret işiyle iştigal etmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.


18 Nisan 2014 tarihinde;

Başbakanlık, Aile ve Sosyal Politikalar ile Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlıklarındaki atama kararları Resmi Gazete' de yayımlandı. Buna göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığına Mehmet Ergün Turan atandı.TOKİ Kanunu!


Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com