TOKİ'nin İstanbul kentsel dönüşüm projelerinde son durum!

TOKİ'nin İstanbul kentsel dönüşüm projelerinde son durum! TOKİ'nin İstanbul kentsel dönüşüm projelerinde son durum!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), konut projelerinde inşaat çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. İşte TOKİ'nin İstanbul'da hayata geçirdiği ve inşaatı devam eden kentsel dönüşüm projeleri... 

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

2023 yılına kadar 1 milyon 200 bin konut rakamına ulaşmayı hedefleyen  TOKİ  projelerinde inşaat çalışamlarına hız kesmeden devam ediyor. TOKİ'nin bir çok ilde inşaatı devam eden konut projeleri bulunuyor. 

TOKİ'nin İstanbul'da kentsel dönüşüm ve gelişim kapsamında hayata geçirdiği projelerde inşaat tüm hızıyla sürüyor. İşte, TOKİ İstanbul'daki kentsel dönüşüm projelerinde son durum.. 

1-) İstanbul Tuzla 1.Bölge 760 Konut Altgelir

TOKİ İstanbul Tuzla 1.Bölge Altgelir projesi toplamda 760 adet konuttan meydana geliyor. 26 milyon 325 bin TL yatırım bedeli ile inşa edilen projede fiziki gerçekleşme oranı yüzde 99 seviyelerinde. 

2-) İstanbul Tuzla Aydınlı 2. Bölge (gecekondu dönüşüm)

Siyah Kalem Mühendislik İnşaat tarafından hayata geçirilen TOKİ  İstanbul Tuzla Aydınlı 2. Bölge projesinde toplamda 984 adet konut inşa ediliyor. Projede fiziki gerçekleşme oranı yüzde 98.

3-) İstanbul Maltepe 1. Etap Başıbüyük

Ak İnşaat tarafından inşa edilen TOKİ İstanbul Maltepe 1. Etap Başıbüyük projesinde toplamda 300 adet yeni konut inşa ediliyor. Projenin inşaat çalışmaları yüzde 98 oranında tamamlandı.

4-) İstanbul G.O.P. 196 Adet Konut

İstanbul G.O.P. 196 Adet Konut, 1 Adet Spor Salonu, 1 Adet Büfe İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşleri yapım işi projesi Ali Acar İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. 12 milyon 778 bin TL yatırım bedeli ile yükselecek olan projede inşaat çalışmaları henüz başlamadı. 

5-) İstanbul Başakşehir Ayazma 

İstanbul İli Başakşehir İlçesi Ayazma Mahallesi 1336 Ada 13 Parsel 87 Adet Konut ve 1379 Ada 1 Parsel 290 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi projesi 23 milyon 833 bin TL yatırım değeri ile yükselecek. TOKİ İstanbul Başakşehir Ayazma projesinde fiziki gerçekleşme oranı henüz yüzde sıfır. 

6-) İstanbul Üsküdar 173 Konut

İstanbul İli Üsküdar İlçesi 173 Adet Konut ve 8 Adet Dükkan İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi projesinde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.ç 23 milyon 740 bin TL yatırım değerine sahip olan projede fiziki gerçekleşme oranı yüzde 91 seviyelerinde. 

7-) İstanbul Tuzla 232 Konut 

İstanbul İli Tuzla İlçesi Orhanlı Mahallesi 232 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi projesi 25 milyon 419 bin TL sermaye bedeli ile inşa ediliyor. Projede inşaat çalışmaları yüzde 91 oranında tamamlandı. 

8-) İstanbul Gaziosmanpaşa

İstanbul İli Gaziosmanpaşa İlçesi, Sarıgöl ve Yenidoğan Mahalleleri Kentsel Dönüşüm 1.Etap 796 Konut , Sosyal Tesis, 13 Adet Dükkan İnşaatı ile Çevre Düzenlemesi ve Altyapı İnşaatı İşi projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 182 milyon 634 bin TL yatırım değerine sahip olan projede inşaat çalışmaları yüzde 12 seviyelerinde. 

 

Öznur YASLI/Emlakkulisi.com

pus