Torbalı'ya ağız ve diş sağlığı merkezi geliyor!

Torbalı'ya ağız ve diş sağlığı merkezi geliyor!Yıkılan Torbalı Devlet Hastanesi'nin yerine ağız ve diş sağlığı merkezi geliyor. AK Parti İzmir Milletvekili Kaya ile Torbalı Belediye Başkanı Görmez şantiye alanını gezdi...


Eski Torbalı Devlet Hastanesi arsasına tam teşekküllü bir ağız ve diş sağlığı merkezi inşa ediliyor. AK Parti  İzmir  Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ile Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez şantiye alanında inceleme yaptı ve proje hakkında detaylı bilgi verdi.

Habertürk'te yer alan habere göre, AK Parti İzmir Milletvekili Kaya, "Eskiden devlet hastanemizin bulunduğu 9 bin 700 metrekarelik bu alana bölgede ilk ve tek olma özelliğine sahip olacak bir ağız ve diş sağlığı merkezi inşa ediyoruz. 6 bin 500 metrekare kapalı alanı olan bu merkez zemin artı iki kattan oluşacak. Toplamda 25 ünite ile hizmet verecek bu merkez, günde yaklaşık bin hastaya hizmet verebilme kapasitesine sahip olacak. İnşaat maliyeti 11 milyon lira olan bu merkeze alınacak üstün teknoloji cihazlar ve çevre düzenlemesi ile projenin toplam 15 milyon liraya mal olması bekleniyor. Bu merkez İzmir’in güney bölgesinde ilk ve tek olacak. O nedenle çevre ilçelere de hizmet verilecek. Torbalımıza, bölgemize, İzmirimize hayırlı ve uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

İnşaatı başlayan ağız ve diş sağlığı merkezinde çalışmaların tam gaz devam ettiğini ifade eden Başkan Adnan Yaşar Görmez, "AK Parti İzmir Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya ile birlikte şantiye alanında incelemelerde bulunduk. Vekilimiz projenin detayları hakkında gerekli bilgilendirmeyi yaptı. Projede teslim tarihi 26 Nisan ama biz buranın en geç Şubat ayında teslim edilip hizmete girmesini planlıyoruz. 24 Haziran seçimlerinin ardından hizmetlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Gerek kamu yatırımları olsun, gerekse de belediye hizmetlerimiz olsun Torbalı’ya değer katacak çalışmalara, projelere devam ediyoruz. İlçemize, bölgemize, hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.