Türk şirketleri Soçi’de Rusya’nın Disneylandı’nı inşa ediyor!

Türk şirketleri Soçi’de Rusya’nın Disneylandı’nı inşa ediyor!

Türk Summa Turizm Yatırımcılığı ve Yenigün İnşaat şirketleri, Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki Soçi şehrinde dev eğlence parkı inşa ediyor. Rus basını, parkı dünyanın en büyük eğlence parkı Disneyland’a benzetiyor...


Türk Summa Turizm Yatırımcılığı ve Yenigün İnşaat şirketleri, Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki Soçi şehrinde dev eğlence parkı inşa ediyor. Rus basını, parkı ABD’nin Los Angeles şehri yakınlığındaki dünyanın en büyük eğlence parkı Disneyland’a benzeterek, “Burası da Rusya’nın Disneylandı olacak.” yorumunda bulundu.


İsmi “Soçi Parkı” olacak parkın 2014 yılında hizmete açılacağı kaydedildi. Parkın inşaatında Türkiye’nin yanı sıra, Rusya, ABD, İsviçre ve Alman şirketleri de yer alıyor. 


Rus basını, Türk Summa Turizm şirketinin parkta 278 odalı 4 yıldızlı oteli inşa ettiğini kaydetti. İsmi “Bogatır” olan otelin 2014 Kış Olimpiyat Oyunları’na az kala 2014'ün Şubat ayında işletime açılacağı belirtildi. “Rusya’nın Disneylandı” parkının inşaatında binden fazla Türk işçinin gece gündüz çalıştığı ifade edildi. 


Parkta Rusya’nın en yüksek eğlence merkezleri yapılacak. Yüksekliği 65 metre olan eğlence merkezinde çeşitli kış turizmiyle ilgili dev tesis ve alanlar da inşa ediliyor. Parkı ziyaret eden konukları burada Rus masal dünyasının sihirli dünyaları da bekliyor.


Türk inşaat şirketlerinin çalışmalarını öven Krasnodar-Region dergisi, parkın aile ortamında en güzel zaman geçirecek bir eğlence bölgesi olacağına işaret etti. Dergi, Türkiye vatandaşlarını da bölgeye davet ederek, “Soçi Parkı’na Türkiye’den ulaşmak çok kolay. İstanbul’dan Soçi veya komşu Krasnodar’a 40 dakikada uçakla ulaşılıyor. Soçi Parkı’na Hoşgeldiniz!” dedi.


Zaman Gazetesi