15 / 08 / 2022

Türkiye Finans Katılım Bankası kira sertifikası ihraç büyüklüğü yüzde 97 arttı!

Türkiye Finans Katılım Bankası kira sertifikası ihraç büyüklüğü yüzde 97 arttı!

Türkiye Finans Katılım Bankası, 11 Şubat 2020 tarihinde KAP'a yaptığı yazılı açıklamada yatırım enstrümanlarından biri olan kira sertifikası ihraç büyüklüğünü yüzde 97 arttırdığını bildirdi...Türkiye Finans Katılım Bankası 2019 yılı verilerine göre kira sertifikası ihraç büyüklüğünü yüzde 97 arttırdı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Türkiye Finans Katılım Bankası KAP'da yaptığı açıklamda yatırım enstrümanlarından biri olan kira sertifikası ihraç büyüklüğünü yüzde 97 arttırdığını ifade etti.

Yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Finans Katılım Bankası Finans ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Mete Kanat, bankanın 2019 yıl sonu finansal sonuçlarıyla ilgili olarak şunları dile getirdi:

"2019 yılı Türkiye Finansın önemli adımlar attığı ve bu adımları başarıya dönüştürdüğü bir yıl oldu. Bankamızın karlı ve sürdürülebilir büyüme stratejisini tüm sene boyunca devam ettirdik. 2019 yılında da katılım bankacılığı prensiplerinden ödün vermeden konvansiyonel bankalardan pay alacak ürün ve hizmetler sunduk. 2019 yılında ülkemiz ekonomisi hızla toparlanırken; biz de Banka olarak üzerimize düşeni yaptık ve reel ekonomiye verdiğimiz desteği kullandırdığımız fonları ve kira sertifikalarını artırarak sürdürdük.

Geçen yıl Türkiye Finans’ın bireysel bankacılık tarafında katılım bankacılığına liderlik ettiği ve rekabet avantajını yakaladığı bir yıl oldu. Hem mevcut müşterilerimizin hizmet kalitesini artırdık hem de portföyümüze yeni müşteriler kattık. 2020 yılında da güçlü bankacılık altyapımız, genişleyen şube ağımız, dijital bankacılıktaki atılımlarımız ile bireysel ve ticari tarafta sektöre ilkleri kazandıran ürünler geliştirerek yolumuza devam edeceğiz."

Türkiye Finans Katılım Bankası'ndan 150 milyon TL kira sertifikası arzı!