Türkiye, kiralık yazlıkta 112 ülke arasında 7`nci

Türkiye, kiralık yazlıkta 112 ülke arasında 7`nci Türkiye, kiralık yazlıkta 112 ülke arasında 7`nci

Turizm beldesinde yazlık alan yabancı, evini internetten kiraya veriyor. Türkiye kiralık yazlığa talepte 112 ülke arasında 7'nci sırada..

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

holidaylettings.co.uk sitesinin yaptığı araştırmanın sonuçları, ilanla kiralama yapılan 112 ülkede arasında Türkiye'nin 7. sırada olduğunu ortaya koydu.
Gelişmekte olan piyasalar arasında Türkiye'nin, Balearlar, Kanarya Adaları ve Güney Afrika gibi gözde turizm bölgelerinin önünde gelmesi şaşırttı.
Sonuçları yorumlayan International Property Agents yöneticisi Gordon Lyons, Türkiye'ye düşük fiyatlı uçuşla yolculuk yapmanın hala çok kolay olmamasına rağmen mülk kiralama sektörünün gelişmekte olduğuna dikkat çekti. Raporun, kiralık mülklere talepte artış gösterdiğine dikkat çeken Lyons, Türkiye'nin kesinlikle doğru yolda olduğunu ifade etti.

Talep artacak

Lyons, beklentilerinin yakın zamanda Türkiye'de düşük fiyatlı uçuşların başlatılması yönünde olduğunu belirterek, bu uygulamanın yaygınlaşmasıyla kiralık mülke talebin, paket tatille yarışır hale geleceğini kaydetti.
Lyons, "Türkiye'de turizm sektörü, tatil evlerinden çok uzun zaman önce gelişmeye başladı. Ülke yılda 20 milyondan fazla turist çekiyor. Bu durum mülkün ne zaman ve nerde satılacağı hakkında ip ucu veren çok önemli bir göstergedir" dedi.
Lyons turistin ülkeye gelmemesini doğru yatırımın yapılmamasına bağlarken, "Bir süredir Türkiye'de tüm göstergelerin olumluya döndüğünü görüyoruz. Rakamlar da zaten bunu gösteriyor" dedi.
Özellikle Marmaris, Alanya, Fethiye gibi tatil beldelerinde ev alan yabancılar, kendi tatillerini bu evlerde geçirirken, evlerin boş kalan zamanlarını farklı tatilcilere kiralayarak değerlendiriyorlar. Türkiye'de turizmcilerin tepkisini çeken uygulama, yurtdışında oldukça yaygın.

Kaynak : Hurriyetemlak.com

pus