Türkiye'de dönüştürülmesi gereken kaç konut var?

Türkiye'de dönüştürülmesi gereken kaç konut var?


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye genelindeki kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin konuştu. Kurum, "Hızlı şekilde kentsel dönüşüm sürecini gerçekleştirmeliyiz" dedi.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara'da Atatürk Kültür Merkezi'nde gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; "Pandemi sürecine rağmen yatırımlarımız devam ediyor. Ekiplerimizle birlikte, belediye, milletvekillerimizle gece gündüz çalışıyoruz" diye konuşan Murat Kurum, kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

Türkiye

Kurum, şu açıklamalarda bulundu:

"Tüm Türkiye için hedef koyduk. Kentsel dönüşümde tüm ülkemizde acil dönüştürülmesi gereken 1.5 milyon konut olduğunu, her yıl 300 binini dönüştürerek 5 yılda dönüşümü tamamlama hedefi koyduk. Hedefler için çalışıyoruz. Sahada yapımları yapmaya gayret gösteriyoruz. Yapı maliyetlerinde yüzde 30-40'a varan desteklerimiz var. Kira yardımı veriyoruz. Amacımız elimizden geldiği kadarıyla hızlı şekilde bu süreci yönetmektir. Deprem konusunda hiçbir zaman siyaset yapmayacağız.

Türkiye

Gittiğimiz her yerde hiçbir vatandaşımızı ayırt etmeksizin bu projeleri yürütmeye gayret gösteriyoruz. 5 Haziran'da burada temel atmıştık, bir yıl sonra geldiği durumu görüyoruz. Biz eser üretiyoruz. Hızlı şekilde kentsel dönüşüm sürecini gerçekleştirmeliyiz. Belediyeler kentsel dönüşümde zorluk yaşıyorsa gelsinler bize, biz vatandaşla görüşerek onların rızası şeklinde yerinde kentsel dönüşüm projelerini yapıyoruz."

Kentsel dönüşümde hangi noktalara dikkat edilmeli?

5 yılda 1.5 milyon konut dönüşecek!