Türkiye'deki istikrar yabancı yatırım çekiyor!

Türkiye'deki istikrar yabancı yatırım çekiyor!Prime Development Türkiye Üst Yöneticisi Artuğ Çetin, Türkiye' deki yatırım miktarının 500 milyon dolara ulaştığını, yatırım kararının alınmasında ise Türkiye' deki istikrarın etkili olduğu söyledi...Çetin, düzenlediği basın toplantısında, şirketin 15 ülkede 2,5 milyar dolarlık yatırımı bulunduğunu belirtti. 2008'de girdikleri Türkiye'de de proje değeri 500 milyon doları bulan yatırım yaptıklarını kaydeden Çetin, "Yatırım kararının alınmasında Türkiye'deki istikrar etkili oldu. Biz Türkiye'ye kısa vade için gelmedik. 'Bugün var, yarın olmayacak' değiliz. Kendi işimizi kendimiz yapıyoruz" dedi.


Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Türkiye'deki yatırım miktarını 1 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini ifade eden Çetin, bu konuda takip ettikleri projeleri olduğunu vurguladı. Türkiye'ye küçük ve orta büyüklükteki şehirlere yatırım yaparak girdiklerini dile getiren Çetin, bundan sonra büyük şehirlere girmeyi planladıklarını kaydetti.


Gaziantep'in perakendeciler için "doğru sektör" olduğunu vurgulayan Çetin, "Öncelikle anketler yaparak ihtiyaçları belirledik. Gaziantep'in yerel markalarıyla görüştük ve bazılarıyla anlaştık. 165 mağazadan oluşacak Primemall Gaziantep'te şu anda yüzde 95 doluluk oranına ulaştık" diye konuştu.


Primemall Gaziantep'in Güneydoğu'nun en büyük alışveriş merkezi olacağını belirten Çetin, yıllık 10 milyon ziyaretçi beklediklerini aktardı.AA