Çukurova Balkon

Türkiye'nin Burj Al Arab'ı Belek'te

Türkiye'nin Burj Al Arab'ı Belek'te

Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde yeni açılan Calista Luxury Resort'a, fiyatı, hizmet kalitesi ve otelde kullanılan malzemeleriyle "Türkiye'nin Burj Al Arab"ı deniyor.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Otel Genel Müdürü Ali Kızıldağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, 600 oda, bin 200 yatak bulunan otelde beşi ikiz villa, üç tekli villa ve bir adette bin 500 metrekare büyüklüğünde villa saray bulunduğunu anlattı.

Türkiye'deki iyi otellerin alternatifi olduklarını belirten Kızıldağ, "Bizim alternatifimiz yok. Müşterilerimiz bizi Dubai'deki Burj Al Arab'dan daha iyi buluyor" dedi.

Kızıldağ, 150 milyon dolar harcanan ve mimari projesi, dünya çapında 280 önemli projeye imza atan Frank Solano tarafından yapılan Calista'nın Türkiye'deki resort oteller arasında en pahalı otel konumunda olduğunu belirterek, otelde gecelik konaklamanın yıl ortalamasının 200 avro, yüksek sezonda ise iki kişilik odada tek kişi fiyatının 750 YTL olduğunu söyledi.

-A LA CARTE HERŞEY DAHİL-

Ali Kızıldağ, Calista'nın yıldızının olmadığına da dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Dünyada 5 yıldız üzerinde yıldızı olan otel yok. Dubai'deki Burj Al Arab da 5 yıldızlı. Türkiye'de ise yıldızlar ortada dolaşıyor. Bizim yıldızımız misafirlerimizdir. Her mutlu misafir bizim için bir yıldızdır. Dünyada ilk kez a la carte herşey dahili biz yarattık. A la carte herşey dahilde müşteriye özel hizmet var. Müşterinin talebi günlük takip edilir. Herşey dahilde a la carte hizmet verilir. Calista bu nedenle değerli. Burj Al Arab'ı pazarlayan tur operatörleri bizi de pazarlıyor."

-GECELİĞİ 25 BİN DOLARA VİLLA-

Kızıldağ, Calista'da bulunan villaların kişisel yaşama çok uygun olduğuna da işaret ederek, "Villalarımız arasında, saray olarak adlandırılan, bin 500 metrekarelik Villa Leo'da 24 saat servis var.

Villada müşterinin özel kahyası bulunuyor. Kahya, misafirin her türlü ihtiyacını karşılıyor. Dünya mutfaklarının en iyi menülerini alabiliyor" diye konuştu.

Kızıldağ, villada 4 yatak odası, sinema ve fitness salonu, hamam, çalışma, oturma, misafir odaları bulunduğunu, özel havuzu olan villanın banyosundaki lavabolar ve bazı duvarlarının ise altın kaplama olduğunu belirtti.

Kızıldağ, Villa Leo'nun geceliğinin sezona göre 16 ile 25 bin dolar arasında değiştiğini, bu tip villaya, devlet adamları, ünlü sanatçılar ve büyük iş adamlarının geldiğini, gelen misafirin ise villada ortalama kalış süresinin bir ay olduğunu sözlerine ekledi.

-OTELİN MALİYETİ-

Oteli yapan Özdoğan Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ali Özdoğan da, otelin 120 dönüm alan üzerine kurulu olduğunu kaydederek, şu bilgileri verdi: "Otel iç ve dış mimarisi ile Türkiye'de bir ilk oldu. Türkiye'de ve dünyada adını duyuracak bir otel yaptık. Hiç bir masraftan kaçınmadık. Metrekare bazında en pahalı otel oldu. 150 milyon dolara mal olan otel 22 ayda tamamlandı. Şimdi Ankara'da Armada'nın karşısında bir yer aldık. Buraya da 5 yıldızlı bir otel yapacağız. Mimarisi yabancı mimarlar tarafından yapılan otelin inşaatı 2008 yılı Mart ayında başlayacak. 2,5 yılda tamamlamayı hedeflediğimiz otel 100 milyon dolara mal olacak."