Türkiye’nin en büyük Hayvan Bakım Merkezi’nin inşaatı hızla sürüyor!

Türkiye’nin en büyük Hayvan Bakım Merkezi’nin inşaatı hızla sürüyor!

Türkiye'nin en büyük Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı’nın inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı 4 milyon 240 bin TL’ye mal olacak.
Türkiye'nin en büyük Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı’nın inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Vaatlerini bir bir yerine getirdiklerini kaydeden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, merkezle birlikte sokak hayvanlarının doğal yaşam alanında yaşamlarını sürdüreceklerini kaydetti.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Çağlayan'da bulunan 84 dönümlük alan üzerine inşa edilmekte olan merkezin yapımına Orman Ve Su İşleri Bakanlığı katkı sağlıyor.


4 milyon 240 bin TL’ye mal olacak merkezin yapımının tamamlanması ile birlikte Çukurçayır Mahallesi'ndeki barınakta bulunan ve geçtiğimiz aylarda meydana gelen heyelan sonucu tahliye edilerek Deliklitaş'ta oluşturulan geçici bakımevinde bakımı sürdürülen hayvanlar, merkeze aktarılarak doğal yaşam alanına kavuşmuş olacak.

Doğal Yaşam Alanı ve Sokak Hayvanları Bakım Merkezi'nin yapım süresi 600 gün. Merkezin Aralık 2015 tarihine kadar tamamlanması planlanıyor.

Merkez'de barınaklarla birlikte sokak hayvanlarının tedavilerinin yapılacağı bölümler ve ameliyathanelerin bulunduğu proje kapsamında kedi evi de yer alacak. Gelen ziyaretçiler için de dinlenme yerleri inşa edilecek.


Türkiye'nin en modern ve en büyük Doğal Yaşam Alanı ve Sokak Hayvanları Bakım Merkezi'ni Trabzon'a kazandırmakta olduklarını ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "Çağlayan Mahallesi Kendirli mevkiinde bulunan ve Orman Bölge Müdürlüğü'nden yıllık 750 TL ücretle tahsis yolu ile belediyemize kazandırdığımız 84 bin metrekare arazi üzerinde yapımı devam eden Doğal Yaşam Alanı ve Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ile her canlının bizim için ne kadar önemli olduğunu göstermiş oluyoruz. Yeni hayvan bakımevi ve doğal yaşam alanı ile birlikte Çukurçayır bölgesinde bulunan ve sınırlı kapasitesi olan hayvan barınağı yerine çok daha modern ve çağdaş bir hayvan bakımevi yaparak hizmete sunacağız. Bu projemize desteklerinden ötürü Orman ve Su İşleri Bakanı'mız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu'na şükranlarımızı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi