Tuzla'ya 2015'te hangi yatırımlar yapıldı?

Tuzla'ya 2015'te hangi yatırımlar yapıldı? Tuzla'ya 2015'te hangi yatırımlar yapıldı?

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Marina gibi dünya çapındaki vizyon projesinin hizmete açılmasının yanı sıra Türkiye’nin ilkleri arasına giren hizmetlerini 2015 yılında da sürdürdü...
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Marina gibi dünya çapındaki vizyon projesinin hizmete açılmasının yanı sıra Türkiye’nin ilkleri arasına giren hizmetlerini 2015 yılında da sürdürdü. Başkan Yazıcı’nın en vizyonel projesi olan Tuzla Marina, 2015 yılında hizmete açıldı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, kentin fiziki gelişimini sağlayan proje ve yatırımlar ile sosyal belediyecilik hizmetlerini 2015 yılında da sürdürdü. Tuzla’yı bir cazibe merkezi haline getiren ve yaşamın her alanında etkisini hissettiren hizmetler, Tuzla’da yaşam kalitesini arttırdı, Tuzla’nın standartlarını yükseltti. Doğrudan ve dolaylı etkileri ile Tuzla’yı bir yaşam merkezi haline getiren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 2016 yılında da başta Tuzla Kule olmak üzere onlarca projeyi daha ilçe halkının hizmetine sunacak.


Tuzla Marina, Kapılarını Dünyaya Açtı

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın vizyon projesi Tuzla Marina, alışveriş üniteleri, tema parkı ve 750 tekne kapasitesine sahip dünyada örneği olmayan marinasıyla kapılarını dünyaya açtı.

Türkiye’nin en büyük ve vizyon projelerinden biri olarak inşa edilen Tuzla Marina, İstanbul’un fethinin 562. yıldönümünde hizmet vermeye başladı.  Tuzla Marina, denizin üzerinde konumlanan adacıklarda 154 üniteli alışveriş merkezi, dünyanın en hızlı roller coaster´larından ikisine sahip tema parkı ve 750 tekne kapasitesine sahip marinasıyla eğlence, deniz, alışveriş ve sosyal yaşamı bir arada sunuyor.

Tuzla Marina’nın ihtiyacı doğrultusunda yönetici, tezgahtar, temizlik/güvenlik, garson,  AVM güvenlik/ temizlik, bulaşıkçı, mutfak personeli, ön büro/muhasebe, şoför ve gişeci iş kollarında istihdam edilen 2.127 kişi için Tuzla Belediyesi tarafından mesleki eğitim düzenlendi. Mesleki eğitim ile sertifikalandırılan işçi adayları, ihtiyaç doğrultusunda Tuzla Marina’ya yönlendirilerek istihdam edildi.

Tuzla Marina ile Tuzla İDO İskelesi arasında hattı oluşturulan Nostaljik Tren, ücretsiz seferleriyle hizmete başladı.Tuzla Belediyesi, Şehitler Caddesi'nde Yol Genişletme Çalışmalarını Tamamladı

Tuzla Belediyesi, Tuzla köprüsü ile Tuzla Marina ve sahil ulaşımının ana aksını oluşturan Şehitler Caddesi’nde yol genişletme çalışmasında bulundu. Tuzla Belediyesi, Şehitler Caddesi’nin 1310 metrelik kısmında yol genişletme çalışmalarını tamamladı. 7 ila 9 metre arasında genişliğe sahip olan cadde, çalışmaların tamamlanmasıyla 20 metre genişliğinde, karşılıklı çift şeritli bir yola dönüştü. Belli noktalardaki daralma ile ciddi trafik sıkıntısına neden olan yol, karşılıklı çift şeridi, orta refüjü, tretuar ve kaldırım çalışmaları, aydınlatması ile modern bir görünüme kavuştu.Giresun Mevkii ve Koza Sitesi’nde Tapu Sevinci Yaşandı

Tuzla Belediyesi tarafından Giresun Mevkii 1. Etap’ta 37 dönüm arazinin imar uygulaması ile 56 adet parsel üretildi ve 76 kişi ifrazlı tapusuna kavuştu. Tuzla İstasyon Mahallesi’ndeki Koza 1 Sitesi de, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın planlama çözümü ile tapusuna kavuşan siteler arasında yer aldı. 10 dönümlük alanda, 6 bloktaki 136 daire ve 4 dükkânın tapuları Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından vatandaşlara tek tek teslim edildi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Aydınlı Mahallesi Konaşlı Mevkii’nde de planlama çalışmalarının devam ettiğini söyledi.


İstanbul’un İlk Havaray’ı Tuzla’da Yapılacak

İstanbul ilk havarayı Tuzla’da yapılacak. İBB tarafından proje ihalesi gerçekleştirilen Havaray, Tuzla Belediyesi ile Tuzla Marina arasındaki 5 km.lik mesafede hizmet verecek. Havaray’ın Tuzla Belediyesi yanındaki istasyonu,  Marmaray  istasyonu ile entegre olacak. Kadıköy-Kartal metro hattı, Tuzla’ya uzayacak. Metro hattının Kaynarca-Tuzla arasındaki kısmının yapımına 2016 yılında başlanacak. 3 raylı sistem, Tuzla’da İçmeler Tren İstasyonu bölgesinde birbirine entegre olacak.

2015 yılında İETT’nin Tuzla’daki toplu taşıma hatlarına 6 yeni hat eklendi, 3 hattın sefer sayıları arttırıldı, 4 hattın da güzergâhı uzatıldı.


Halil Türkkan Ortaokulu’nu Tuzla Belediyesi Yaptırıyor

Tuzla Belediyesi, İstanbul Valiliği kararıyla depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Halil Türkkan Ortaokulu’nun yerine yeni ortaokul yapımına başladı. 6 katlı ve 24 derslikli inşa edilen okul, Mart 2016’da tamamlanarak eğitime açılacak.Şifa-Mimarsinan Spor Kompleksi Hizmete Girdi

Tuzla Belediyesi, Mimarsinan Mahallesi Sevdanur Sokak’taki 17 dönümlük alanda futbol, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, çocuk oyun alanı, kaydırak alanı ve kum havuzu, fitness alanları, yürüyüş yolları, rekreasyon alanları ve çevre düzenleme çalışmaları yer alan Şifa-Mimarsinan Spor Kompleksi’ni tamamlayarak hizmete kazandırdı. 


Türkiye'nin 5 Yıldızlı Gençlik Kampı Tuzla’da

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, gençliğin her alanda donanımlı, bilgi ve becerisini geliştirici, yeteneklerini sunmaya fırsat sağlayan proje ve hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın seçim vaatleri arasında da yer alan Gençlik Kampı, 10 Ağustos 2015 Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başladı. Tuzla Belediyesi Gençlik Kampı, Tuzla Belediyesi’nin Akfırat ormanlık alanında bu hizmet için kiraladığı 150 dönümlük alanda kuruldu. Tuzla Belediyesi kamp alanında gençlerin barınması için 20 adet bungalov tipi ev kurdu. Alanda yemekhane, amfi tiyatro, wc-duş gibi donanımlar kuruldu. Çeşitli oyun birimlerinden oluşan macera parkurunun yanı sıra paintball, futbol ve voleybol sahaları, bisiklet parkuru, okçuluk, yüzme ve spor aktivite, binicilik, satranç, masa tenisi, oryantiring alanları hazırlandı. Tuzla Belediyesi Gençlik Kampı, ilk 5 haftada 1’er haftalık süreyle yaklaşık 1000 kişiye hizmet verdi. Kamp, ekim ayından itibaren okullar, sivil toplum örgütleri ve derneklerin gençlik kollarına günübirlik hizmet verdi.

Şifa Ticaret Merkezi Açılışa Gün Sayıyor

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Şifa ve Mimarsinan Mahallesi’nde sosyal ihtiyaçları karşılamak için yapımını başlattığı Şifa Ticaret Merkezi’nin inşaatı tamamlandı. 7 katlı Şifa Ticaret Merkezi’nin -2. katında otopark ve sığınaklar, -1. katında ise 800 m2 büyüklüğünde ve işletmesi Tuzla Belediyesi tarafından yapılacak 500 kişilik düğün salonu ve 250 araçlık otopark yer alıyor. Şifa Ticaret Merkezi’nin giriş katı banka şubesi, ATM’ler ve market için planlandı. Şifa Ticaret Merkezi’nin orta katlarında giyim mağazaları yer alıyor. Şifa Ticaret Merkezi’nin 3 ve 4. katında restaurantlar, en üst katında ise sinema ve oyun salonları yer alacak. Büyüklüğü 40 m2 ile 750 m2 arasında değişen 60 işyeri bulunuyor. 21 bin m2 inşaat alanının 9 bin m2’lik kısmını işyerleri oluşturuyor. Şifa Ticaret Merkezi’nde vatandaşların rahatlığını düşünülerek ortak kullanım alanları geniş bırakıldı.

Şifa Ticaret Merkezi’ndeki dükkanların satış ve kiralama işlemi devam ediyor.

Tuzla Belediyesi Palmiye Balık Restaurant Yenilendi

Tuzla Belediyesi Palmiye Balık Restaurant Sosyal Tesisleri, artan talebi karşılamak amacıyla yenilendi. Tuzla Belediyesi tarafından işletilen Palmiye Balık Restaurant’ın hizmet kapasitesi yenileme çalışmalarının ardından 2 katına çıktı.

Tuzla Belediyesi, sosyal tesislerindeki kalite çıtasını daha da yukarı çıkarmak için 155 personele performans değerlendirme ve vizyon belirleme programı çerçevesinde eğitim verdi, sertifikalandırdı.


Tuzla Belediyesi Rumeli Kültür Merkezi Hizmete Başladı

Tuzla Belediyesi Rumeli Kültür Merkezi, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın Anneler Günü'nde yetim anneleri yararına düzenlediği kermes ile kapılarını açtı. Tuzla Belediyesi Rumeli Kültür Merkezi, her ay sanatsal faaliyetlerin sergilerine ev sahipliği yapıyor.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Hizmet Birimi Tuzla’da Hizmete Açıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Sosyal Hizmet Birimi Tuzla’da hizmete açıldı. Tuzla Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü binasındaki bir bölümü kuruma tahsis etti, araç, personel ve iç mekan düzenlemelerini gerçekleştirerek hizmet birimini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na teslim etti.Tuzla Belediyesi, Doğanyurt’ta Halı Saha Yaptırdı

Tuzla Belediyesi, Kastamonu’nun Doğanyurt ilçesinde halı saha yaptı. Doğanyurt balıkçı barınağı mevkiindeki halı sahanın açılışında konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, belediyeciliği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan öğrendiklerini söyledi.


Şelale Park, Şelale Eğitim Parkı Oldu

Tuzla Belediyesi, Şelale Park’ın ismini ve fonksiyonlarını Şelale Eğitim Parkı ismiyle değiştirdi. Tuzla Şelale Eğitim Parkı’nda eğiten, eğlendiren, Tuzla’yı eğitim kurumlarının ziyaret mekanı haline getiren düzenlemeler devam ediyor. Türkiye’nin en fonksiyonel parkı Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı, güvenli yapılaşma için de eğitim merkezi olacak. Tuzla Belediyesi ile Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayiciler Derneği (İMSAD) işbirliğinde Güvenli Yapılar Eğitim Merkezi Kurulmasına dair protokol imza altına alındı.


Tuzla Belediyesi Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Merkezi Hizmete Açıldı

Tuzla Belediyesi ile Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği işbirliğiyle Mutlu Yaşam Merkezi hizmete açıldı. Korunmaya muhtaç çocukların sosyal yaşam kalitesini arttırmayı amaçlayan Mutlu Yaşam Merkezi’nin İstanbul’daki 43. evi Tuzla’da hizmete açıldı.


Tuzla Belediyesi, 2. Cemevi Yapıyor

Tuzla Belediyesi, Konaşlı Cemevi’nin ardından Al-i Aba İlim Eğitim Araştırma Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı Cemevi’nin yapımına da başladı. Tuzla Belediyesi, Tuzla ve Pendik’teki 9 Cemevi ve sivil toplum kuruluşu ile mayıs ayında “Biz bir aileyiz” temalı Anneler Günü etkinliği, kasım ayında ise “Muharrem ve Kerbela” konulu seminer düzenledi.Tuzla Halkı, İlk Kez Düzenlenen Halk Oylamasında Ortak Akılla Karar Verdi

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, seçim vaatleri arasında yer alan ‘Ortak Akıl Merkezi’ projesi kapsamında Tuzla’da bir ilke daha imza attı. Postane ve Cami Mahallesi sakinleri, Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen halk oylamasında noter eşliğinde mahalle muhtarlıklarında oy kullandı. Oy kullanan 892 seçmenin 707’si İstasyon Caddesi'nin trafiğe kapatılmasını istedi.

Tuzla’da Postane ve Cami Mahallesi’nin sınırını oluşturan İstasyon Caddesi’nin trafiğe kapatılarak yayalaştırılması yönünde oluşan fikirler, Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen halk oylaması ile 2 mahalle sakinlerinin tercihine sunuldu. Postane ve Cami Mahallesi sakinleri, mahalle muhtarlıklarına kurulan şeffaf sandıklarda oy kullandı. 1 Kasım 2015 genel seçimleri seçmen listesinde yer alan vatandaşlar, muhtarlıklardaki demokrasi şölenine katkı sağladı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı da seçmeni oldukları Postane Mahallesi Muhtarlığı’nda sandık başına gitti.


Eğitim Kenti Tuzla

Tuzla Belediyesi, ihtiyaç duyulan okullarda boya, badana, tüm okullarda ise 2 kez temizlik yaptı.

Tuzla Belediyesi tarafından 3.000 öğrenciye içinde kırtasiye malzemeleri yer alan okul çantası seti hediye edildi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 'Eğitim Kenti Tuzla' vizyonunda 56 okulda binlerce öğrencinin zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlayacak 57 açık alan masa tenisi, 57 basketbol potası ve 53 bahçe satranç takımını hizmete sundu.

Deniz-balık teması ile oluşturulan el baskısı yazmaların giysi ve aksesuar tasarımlarına dönüştürülerek elde edilecek gelirin yarısını üretime katılan kadınlara vermeyi amaçlayan Geleneksel Türk El Yazmacılığı Eğitim Programı’nın protokolü, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut arasında imzalandı.

Tuzla Belediyesi’nin ‘Her Okula Dijital Kütüphane’ projesinin ilk uygulaması Evliya Çelebi Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

Tuzla Belediyesi ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen Bilinçli Gençler Güvenli Nesiller Projesi’nde liselerarası turnuvalarda dereceye giren okullar ve sporcu öğrenciler törenle ödüllendirildi.

Tuzla’da 2014-15 Eğitim-Öğretim yılında düzenlenen sportif yarışmalarda bireysel ve takım olarak dereceye giren öğrenciler ve okul takımları, kupa ve madalyalarını törenle aldı.

Tuzla Belediyesi, il, ulusal ve uluslararası düzeylerde yapılan kültür, sanat, spor, bilgi ve beceri alanlarında yapılan yarışmalarda derece alan Tuzlalı 89 öğrenciyi, piyasa değeri 22 bin TL’yi bulan altın ve hediyelerle ödüllendirdi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ilçedeki 56 okulda görev yapan 2763 öğretmene Tuzla Belediyesi Sosyal Tesisleri ve Şelale Eğitim Parkı’ndaki havuzlarda yüzde 20 indirim sunan Tuzla Kart hediye etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Tuzla Belediyesi ve Tuzla Kaymakamlığı işbirliğiyle “Tuzla Yetimine Sahip Çıkıyor” temasıyla sürdürülen proje 2 yıldır devam ediyor.


Başkan Yazıcı, Ulusal ve Uluslararası Organizasyonlarda Tuzla’yı Tanıttı

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 2015 yılında Akıllı Şehirler” temalı 9. İstanbul Bilişim Kongresi, Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği 7. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi ve Bilişim 2015&CITEX 2015 32. Ulusal Bilişim Kurultayı ve 2.  Ankara  Bilişim Fuarı’na konuşmacı olarak katılarak Tuzla Belediyesi hizmetleri ve Tuzla’yı tanıtan sunumlarda bulundu.


Tuzla Belediyesi Mutlu Aile Okulu

Tuzla Belediyesi ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliğiyle, Mutlu Aile Okulu eğitim programları düzenlendi. Programın 1. kurunda 400 aile, 2. kurda 140 aile sertifikalarını alıp yeni bir yaşama merhaba dedi. Mutlu Aile Okulu’nun 8 hafta süren eğitiminin konularını Kadın ve Erkek Psikolojisi, Evlilikte İletişim Teknikleri, Evlilikte Çatışma ve Aldatma, Evlilikte Gelin Kayınvalide Problemleri, Yaygın Anne Baba Tutumları, Çocuklarda Davranış Problemleri ve Madde Bağımlılığı, Evlilikte mahremiyet başlıkları oluşturdu.
Tuzla Belediyesi