28 / 06 / 2022

Üsküdar Erguvan Evleri kentsel dönüşüm projesinde son durum!

Üsküdar Erguvan Evleri kentsel dönüşüm projesinde son durum!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Güzeltepe Birlik Camii’nin hemen altında sürdürülen “Erguvan Evleri” kentsel dönüşüm projesine ilişkin, “30 yıl sonra yaptığımız imar ile çok güzel bir fırsat yakaladık" dedi...Üsküdar Belediyesi tarafından yapımı süren ve proje halinde olan bütün işler için çalışmalar hız kesmiyor.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yapımı devam eden ve henüz başlama aşamasındaki proje yerlerini gezdi ve çalışmaları inceledi. İlk durağı 81 dönümlük vizyon bir proje olan “Çocuk Köyü” oldu. Küçüksu’da 81 dönümlük alana sahip projenin inşasına yeni başlanacak. Kovid-19 salgını sebebiyle yapımı bir süre ertelenen “Çocuk Köyü” projesi için Üsküdar Belediyesi harekete geçti. Üsküdar Belediyesi'nin resmi sitesinde yer alan habere göre; Başkan Türkmen, "Dünyada eşi olmayan bir işe başlıyoruz. Her çocuğun bir köyü olacak" dedi.

Başkan Türkmen’in ikinci durağı Küçüksu Hekimbaşı’nda yapımı süren bağlantı yolları oldu. Nato yolu ile Küçüksu’yu bağlayacak bu yol ile büyük amaçlanan proje sayesinde çift gidiş ve çift gelişli geniş bir bağlantı yolu Üsküdar’a kazandırılacak.

Başkan Hilmi Türkmen Güzeltepe Birlik Camii’nin hemen altında sürdürülen “Erguvan Evleri” kentsel dönüşüm projesini de ziyaret ederek incelemele yaptı. Başkan Türkmen Twitter paylaşımında “30 yıl sonra yaptığımız imar ile çok güzel bir fırsat yakaladık, Üsküdar’da vatandaşlarımızın en güzel evlerde oturmasını istiyoruz. El ele verip bunu başaracağız" diye konuştu.

Üsküdar Erguvan Evleri kentsel dönüşüm projesinde son durum!

Burhaniye Mahallesi’nde yapımı devam eden Oğuzhan Cami inşaatını da ziyaret eden Türkmen yetkililerden bilgi aldı. Alt katında 5 derslikli Kuran kursu, konferans salonu, AFAD Eğitim Merkezi, lojmanı ve yanındaki 150 kişilik öğrenci yurdu ile cami bu yıl sonu hizmete alınacak.

Sporun merkezi olan Üsküdar yeni bir yaşam merkezine daha kavuşuyor. İçinde yarı olimpik yüzme havuzu, çok amaçlı salon, fuaye, sergi alanı, bilgi evi-kütüphane, kafeterya, otopark alanı olan Ferah Mahallesi’nde bulunan Prof.Dr.Raşit Küçük Kültür ve Spor Merkezi’nin 2 ayda bitirilmesi hedefleniyor.

15 Temmuz Kahramanı Şehit Onur Ensar Ayanoğlu’nun adının verildiği Çamlıca’nın yanında bulunan caminin restorasyon çalışmalarını inceleyen Başkan Hilmi Türkmen 15 Temmuz 2020'de açılışın yapılacağının müjdesini de verdi.

Son olarak da Başkan Hilmi Türkmen eski belediye binasının istimlak çalışmaları ile yıkımı yapılarak 17 bin metrekarelik yeni bir alan kazandırılan altı 1000 araçlık otopark üstü de Üsküdar’a yeni bir nefes sağlayacak Mimar Sinan Meydanı’nı ziyaret etti.

Nevmekân Selimiye Millet Kıraathanesi Eylül'de açılacak!