Vergi iletişim merkezi numarası kaç?

Vergi iletişim merkezi numarası kaç?Gelir İdaresi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı çağrı merkezi olarak faaliyette bulunan Vergi İletişim Merkezi ile vergiler hakkında sorulan sorular yanıtlanıyor. Peki, vergi iletişim merkezi numarası kaç?


Vergi iletişim merkezi numarası kaç?

Gelir İdaresi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı çağrı merkezi olarak faaliyette bulunan Vergi İletişim Merkezi ile vergiler hakkında sorulan sorular yanıtlanıyor. Peki, vergi iletişim merkezi numarası kaç?


Gelir İdaresi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı çağrı merkezi olarak faaliyette bulunan Vergi İletişim Merkezi , vergi ile ilgili konularda bilgi danışma, ihbar yönetimi, geri arama, İngilizce elektronik posta yanıtlama ve Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) işlemlerine ilişkin hizmetleri vermektedir.


Vergi İletişim Merkezi’nde hizmet saatleri hafta içi 09:00 – 19:00 arasında olup, resmi tatil günlerinde hizmet verilmemektedir.


Vergi İletişim Merkezi ile telefonla yapılan görüşmeler şehir içi görüşme tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedir.


Vergi İletişim Merkezi'nin sunduğu hizmet sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu kapsamda; “Bilgi Danışma” hizmetine, Eylül 2010 tarihinde “İhbar Yönetimi”, Haziran 2011 tarihinde “Geri Arama” ve Mayıs 2012 tarihinde de “İngilizce Elektronik Posta Yanıt” hizmetlerini eklemiştir. 


E-beyanname, E-haciz, internet vergi dairesi, şikâyet ve öneri yönetimi konularında da Vergi İletişim Merkezi tarafından hizmet verilmek üzere çalışmalar devam etmektedir.


Vergi İletişim Merkezinin kuruluşundan bu yana etkin olarak sunduğu bilgi danışma hizmeti kapsamında; Türk Vergi Mevzuatı ile ilgili konularda sorulan sorulara cevap verilmektedir.


Mükelleflerin bazı özel durumlarına ilişkin soruları ise Vergi İletişim Merkezi tarafından kayıt altına alınmakta ve ilgili soru kaydına yönelik gereken araştırmalar yapılarak oluşturulan bilgilendirme amaçlı cevabın iletilmesi için mükellefler üç (3) iş günü içerisinde Vergi İletişim Merkezi tarafından aranmaktadır. Peki, vergi iletişim merkezi numarası kaç?


Vergi iletişim merkezi numarası: 444 0 189Kredi kartı ile vergi ödeme rehberi!Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com