12 / 08 / 2022

Yeni nesil kooperatif anlayışı ile kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı!

Yeni nesil kooperatif anlayışı ile kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı!

CVS Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, yeni nesil kooperatif sistemiyle farklı bölgelerde de konut geliştireceklerini belirtti. Yeni havalimanı ile İstanbul’un kuzeyinde yaklaşık 150 bin kişinin yaşaması öngörülüyor. Bu durum bölgede önemli konut ihtiyacını da ortaya çıkarıyor. Dünya'da yer alan habere göre; bölgede konut projeleri geliştiren kuruluşlar arasında olan CVS Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, “2016 Kasım ayında kurulduk, ilk üyelerimizi 2017 yılında almaya başladık. Zaman içinde havalimanı dışından da oldukça yoğun bir talep oldu ve bugün geldiğimiz noktada 550 üyeye ulaşmış durumdayız” diye konuştu. 

Yeni nesil kooperatif anlayışı ile kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı!

"Hava Kent’i farklı illere de taşıyacağız"

CVS Hava Kent Yönetim Kurulu Başkanı Çavuş, kurdukları kooperatif sistemiyle farklı bölgelerde de proje geliştireceklerine dikkat çekerek, “Devletimizin kooperatifçilik mevzuatlarına uygun, son derece şeffaf bir sistemimiz var. Yeni sisteme göre e-devlet üzerinden tüm üyelerimiz kooperatife dair her şeyi istediği an açık ve net görebiliyor, takip edebiliyor. Sistemimizi sürdürülebilir bir şekilde farklı şehirlerde farklı bölgelerde devam ettirmek istiyoruz” dedi.

Erkut Çavuş, faaliyetleri ile ilgili şu bilgileri paylaştı: 

“Yeni Nesil Kooperatifçilik’ anlayışımız ile çözüyoruz. Gerçek anlamda kira öder gibi ödeme planlarımız var. Biz uygun fiyatlarla, günümüzün ihtiyaçlarına cevap verebilen, modern konutlar üretiyoruz. Kooperatiflere vergisel avantajların sağlanması üyelerimize uygun fiyatlar sunabilmemizi sağlıyor. Şeffaflık esas olmalı, üyesi oldukları kooperatifi yakından takip etsinler, toplantılarına katılsınlar. Devletimizin kooperatifçilik mevzuatlarına uygun, son derece şeffaf bir sistemimiz var”.

Yeni havalimanına 7 kilometre, Arnavutköy Belediyesi’ne 1 kilometre, yeni yapılacak Kirazlı – Havaalanı Metrosu’na 750 metre mesafede konumlanan Hava Kent Taşoluk, 4 blok ve 144 konuttan meydana geliyor. Toplam yatırım bedeli 30 milyon TL.

Hava Kent Haraççı projesi ise İstanbul Havalimanı’na 7,5 kilometre mesafede bulunuyor. Ruhsat aşamasında olan Hava Kent Haraççı’da 150 konutluk bir proje yapılması planlanıyor. 2022 son çeyrekte teslim edilmesi hedeflenen Hava Kent Haraççı’nın yaklaşık 32 milyon TL’ye mal olacağı belirtildi. 

Kovid-19salgını döneminde de yatırımlarına, arazi geliştirme faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Çavuş, “Hava Kent Taşoluk 2’ projemiz için arazimizi hazırladık. İlk Taşoluk projemize çok yakın mesafede yer alan arazimiz için mimari çalışmalara başladık. Bu projemize de başlayacağız. 24 ay sonunda da üyelerimize teslim etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Yeni nesil kooperatifle 1.500 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı!

Hava Kent Taşoluk 2 geliyor! Yeni proje!