Yeni park Gölbaşı'na renk katacak!

Yeni park Gölbaşı'na renk katacak!


Gölbaşı Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü'nün ortaklaşa yaptığı Eymir Mahallesi TOKİ konutları yolu üzerindeki 20 bin metre kare arsaya yapılan parkın inşaat çalışmaları tamamlanmak üzere.


Yapımına başlanan park ile içerisinde barındırdığı birçok değişik donatılar sayesinde Gölbaşı yenilikçi ve modern bir alana sahip oldu. 

Projenin uygulandığı alanda dev Kaykay Pisti. Döner Teleferik Oyun Grubu. Fitness Grubu, Temalı Çocuk Oyun Grubu, 1 adet Çay Bahçesi. I Büyük-3 Küçük Büfe, 1 adet Çok Amaçlı Oyun Salonu. (Masa Tenisi, Langırt, Dart. Bilardo. Bay-Bayan WC, Engelli WC. Mutfak. Bay-Bayan Mescit), 2 adet Güvenlik Kulübesi, toplamda 64 araçlık Otopark,30 adet Piknik Masası, Kuş Seyir Alanı, 8 adet Özel Seyir Terasları, 932 metrekarelik Dev Yapay Gölet. 10 adet Kameriye. 10 adet Çeşme, 6 adet Sebil ve yürüyüş yolları oluşuyor. 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, inşaat çalışmaları tamamlanan parkın Gölbaşı'na renk kattığını belirterek, "Parkımız, ilçemizin yeni gelişmekte olan  TOKİ  konutları bölgesine ve Gölbaşı'mıza renk kattı.

Bu yer Gölbaşılı hemşehrilerimizin nefes alacakları güzel zaman geçirebilecekleri bir yer oldu. İnşaat çalışmaları tamamlanmak üzere olan parkımıza son rutin işleri ve eksiklikleri tamamlanıyor. Projemizin inşaat çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayarak, en kısa sürede vatandaşımızın hizmetine açacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü'nün vermiş olduğu desteklerinden dolayı kuruma teşekkür eder, Gölbaşı'mız için hayırlı olmasını dilerim" dedi. 


Ankara Başkent