Yılmaz Özdil'in villasındaki yıkımı Muğla Bölge İdare Mahkemesi durdurdu!

Yılmaz Özdil'in villasındaki yıkımı Muğla Bölge İdare Mahkemesi durdurdu!Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in Bodrum'daki evine ilişkin alınan yıkım kararını, Muğla Bölge İdare Mahkemesi durdurdu...


Bodrum Belediyesi Fen ve İmar İşleri Müdürlüğü ekipleri, Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil’in satın aldığı, imara aykırı yapılaşma iddialarının olduğu villadaki eklentilerin yıkımı için bu sabah saatlerinde harekete geçmişti.

Sözcü'den Yaşar Anter'in haberine göre; Hülya Özdil'in evinde 18 metrekarelik çamaşırhane, 12 metrekarelik su deposu, 12 metrekarelik jeneratör ve arıtma tesisinin bulunduğu teknik mahalin üzerindeki pergola, kiremit ve izolasyon maddelerini kaldırmaya başlayan ekiplerin çalışması esnasında proje sorumlusu mimar Can Çelikyürek de yer aldı. 

Can Çelikyürek “İddia edildiği gibi burada fazla kullanılan bir alan yok. Emsal hakkımızı kullanarak ve kullanım alanı dışında olan bu yeri tadilat projesi ile ruhsata uygun hale getireceğiz” diye konuştu.

KARAR ÖĞLE SAATLERİNDE GELDİ, YIKIM DURDURULDU

Hülya Özdil'in avukatı Özlem Ayazöz, bu sabah Muğla İdare Mahkemesi'ne başvurarak yürütmeyi durdurma kararı verilmesini talep etti. Karar öğle saatlerinde geldi. Mahkeme yıkımı durdurdu.

Avukat Özlem Ayazöz, "Kararla ilgili şunları söyledi: Bu bina ile ilgili Muğla İdare Mahkemesi'ne üç ayrı dava açtık. Bu davalar; mühür kararının kaldırılması, encümen kararının iptali ve başlatılan yıkımın durdurulması yönündeydi. Mahkeme bugün geri dönüşü olmayan zararlar doğurabileceği için acil olarak yıkımın durdurulması ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi. Şu anda yıkım durduruldu" şeklinde konuştu.

Yılmaz Özdil'in villasına ekipler yıkım için geldi!