Yingli Solar'a Altın Voltaj ödülü!

Yingli Solar'a Altın Voltaj ödülü!

Dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan Yingli Solar, 5. Türkiye Enerji Zirvesi’nde verilen Altın Voltaj Ödülü’nün sahibi oldu. Çdül Zirve kapsamında firmaların sosyal sorumluluk yaklaşımları değerlendirilerek verildi.


Zirve kapsamında firmaların sosyal sorumluluk yaklaşımları değerlendirilerek verilen ödülü Yingli Green Energy Güney Doğu Avrupa CEO’su Yao Wen, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’dan aldı.

Merkezi Çin’de bulunan, 2012 ve 2013 yıllarını dünya pazar lideri olarak kapatan dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden Yingli Solar, Gaziantep’te düzenlenen enerji sektörünün kalbinin attığı 5. Türkiye Enerji Zirvesi’nde Altın Voltaj Ödülü ödülünün sahibi oldu.


 


Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kongre Sarayı’nda düzenlenen ödül töreninde, zirve kapsamında firmaların sosyal sorumluluk yaklaşımları değerlendirilerek verilen ödülü Yingli Green Energy Güney Doğu Avrupa CEO’su Yao Wen, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’dan aldı.

Yao Wen ödüle layık görülmelerinden dolayı zirve yetkililerine teşekkür ederek, Yingli Solar’ın global ölçekte sosyal sorumluluğunun farkında bir şirket olarak çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Yao Wen, çocukların sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla futbol eğitim almalarından ihtiyaç sahibi olanlara temiz su çıkarma projelerine enerji desteği veremeye kadar dünyanın pek çok coğrafyasında sosyal sorumluluk projelerinde yer almak dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu ödülü dünyanın pek çok yerinde karşılık beklemeden çalışan gönüllü Yingli Solar çalışanları adına alıyorum” dedi.


 


Yingli Solar Türkiye aynı zamanda, Gaziantep Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde Enerji Fuarcılık tarafından düzenlenen 5. Türkiye Enerji Zirvesi’nin ana sponsorluğunu üstlendi.