Yüksel Seramik COVERINGS 2015’e katılacak!

Yüksel Seramik COVERINGS 2015’e katılacak!Yüksel Seramik, ünlü İtalyan tasarımcıların imzasını taşıyan 2015 koleksiyonu ile 14-17 Nisan tarihleri arasında A.B.D’ de düzenlenecek olan dünyanın en önemli fuarlarından COVERINGS 2015’de yeni koleksiyonlarını sergileyecek.Yüksel Seramik, ünlü İtalyan tasarımcıların imzasını taşıyan 2015 koleksiyonu ile dünya lansmanına çıkmaya hazırlanıyor.


Dünya seramik  sektöründe sağlam adımlarla ilerleyen Yüksel Seramik, 14-17 Nisan tarihleri arasında A.B.D’nin Orlando kentinde düzenlenecek alanında dünyanın en önemli fuarlarından biri olan COVERINGS 2015’ de yeni koleksiyonlarını sergileyecek.  


2014 yılında Türk Seramik markaları arasında “en iyi çıkış yapan marka” ödülünü alan Yüksel Seramik yapmakta olduğu yeni yatırımlar ile sektörde yenilikçi bir marka olma yolunda ilerliyor. 


Yüksel Seramik Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Metin Mutlu, “Uzun süredir İhracat yaptığımız A.B.D bizim için önemli bir pazar bu yılda profesyoneller için kaliteli ve inovatif çözümler sunan 2015 koleksiyonumuza ait yeni ebat ürünlerimiz ile fuarda fark yaratacağız. Ürünlerimiz, özellikle projeler için farklı talep ve ihtiyaçlara yönelik alternatifler sunuyor. Yeni koleksiyonumuza ait dijital baskı teknolojisi ile üretilen ahşap ve doğal taş görünümlü serilerimiz ile oldukça iddialıyız. Son teknoloji ile üretilen, doğaya saygılı-doğadan ilham alan ürünlerimizi 4082 no’lu Salonda sergiliyor olacağız.” ifadelerini kullandı. 


Yeni koleksiyonlar arasında yer alan 25x50 ebatlarındaki seriler özgün renk kombinasyonları ile yaşam alanlarına farklı bir boyut katıyor. Son teknoloji üretim tekniği ile farklılaşan bu seriler sahip olduğu doku ve desen zenginliği ile uygulandığı mekanlara derinlik ve hareket katıyor. 25x60 ,25x80, 30x60 ,30x90 ve 80x80 ebatlarda üretilen farklı desen ve dokulara sahip, koleksiyonun diğer yeni serileri ise, yaşam alanlarında farklı stiller yaratma konusunda oldukça iddialı. Bu serilerin yanı sıra,  doğanın detaylarındaki gizli dokuları ortaya çıkaran ahşap ve doğal taş görünümlü koleksiyonlar, farklı ebatlarda zengin alternatifler sunuyor. Özellikle profesyonellerin ihtiyaçlarına hitap edecek, ticari alanlarda kullanıma uygun, projelere yönelik çözümler sunan ürünler de 2015 koleksiyonu dahilinde fuarda beğeniye sunuluyor.