15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda dönüşüm başladı!

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda dönüşüm başladı! 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda dönüşüm başladı!

15 Temmuz Şehitler (Esenler) Otogarı’nın işletmesini kazanan İBB iştiraki Boğaziçi Yönetim AŞ alanda dönüşüm çalışmalarına başladı. Otogarda metruk binalar yıkıldı ve yoğun güvenlik önlemleri alındı.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetinde olan 15 Temmuz Şehitler (Esenler) Otogarı’nın işletmesini yıllık 27 milyon TL bedelle İBB iştiraki Boğaziçi Yönetim AŞ kazandı. Şirket, otogarda dev dönüşüme başladı. 

Riskli binalar yıkıldı

Mülkiyetindeki Otogarın işletmesini 9 Eylül 2019'da teslim alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, temizlik çalışmalarını tamamlamış, metruk ve tehlike arz eden binaları yıkarak Otogarı güvenli hale getirmişti. 

Yeni kartlı geçiş sistemi

Otogarın girişinde kullanılan kartlı geçiş sistemi, plaka tanıma sistemi ile değiştirildi. Sistem araçların bekleme sürelerini azaltarak, otogar trafiğini rahatlattı. 

Yoğun güvenlik önlemi

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda güvenliği sağlamak için aydınlatma çalışmaları yapıldı, alana 600 adet kamera yerleştirildi. Otogarda çalışan kişiler ise çalışmalardan memnun olduklarını, otogarın güzelleştiğini ve daha güvenli hale getirildiğini söylüyor.

 

Otogar binaları boyanıyor

Otogar binalarında boyama, izolasyon ve onarım çalışmaları yapılıyor. Alanda yaklaşık 150 otobüs kapasiteli park alanı ve zemin iyileştirme çalışmaları yapılıyor. 

İBB'den 'otogarda yıkım' açıklaması!

Esenler Otogarı'nda yıkım başladı!

 

Nuran AYDIN/Emlakkulisi.com