Abdullah Kiğılı: AVM'lere 1 lira dahi kira vermeyeceğiz!  

Abdullah Kiğılı: AVM'lere 1 lira dahi kira vermeyeceğiz!  

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı AVM'lerle kira konusunda görüşmelerinin sürdüğünü belirterek "Şunu herkes bilmeli, kapalı kaldığımız müddetçe kimseye 1 lira dâhi kira veremeyeceğiz" dedi...


Türkiye'nin önemli giyim markalarından Kiğılı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı gündemdeki AVM mağazalarının kira ödeyip ödemeyeceklerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bir televizyon kanalında soruları cevaplayan Kiğılı, son dönemde koronavirüs salgını nedeniyle çok konuşulan AVM kiralarıyla ilgili konuştu.

Haber Türk'te yer alan habere göre; Kiğılı, cadde ve alışveriş merkezlerindeki mal sahiplerinin kira istemede haklılık payı olduğunu fakat kapalı kaldıkları süre boyunca kendilerinden kira istenmesinin büyük bir haksızlık olduğunu ifade etti. Kiralarla ilgili görüşmelerin sürdüğünü belirten Kiğılı, "Cadde mağazalarımızdan büyük bir sıkıntı çekeceğimizi zannetmiyorum. AVM’lerin sahiplerinin büyük bir çoğunluğu Avrupa’daki fonlar. Şimdiye kadar yaptığımız görüşmelerde 'Avrupa’da mağazalar kapalı da olsa kiraları alıyoruz' minvalinde konuşuyorlar. Şunu herkes bilmeli, kapalı kaldığımız müddetçe kimseye 1 lira dâhi kira veremeyeceğiz. Biz yıllardır omuzlarımızda onları taşıyoruz. Yıllar boyu kiralarımızı muntazam ödemişiz. Bir sorunumuz yok. Eee… 'Dükkan kapanmış, ben kira isterim.' Bu işte sıkıntı olacak. Eninde sonunda onların da akılları başlarına gelecek" diye konuştu.

Tüm mağazaların 15 Mart’tan bu yana kapalı olduğuna dikkat çeken Kiğılı, şu ana kadar çalışanların işten çıkarılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. 

'MARKETÇİ DEĞİLİZ'

Koronavirüs salgınından sonra Kiğılı'nın online mağazasında market ürünleri satması özellikle sosyal medyada gündeme gelmişti. Bu konuya ilişkinde açıklama yapan Abdullağ Kiğılı, bu satışı bir sosyal sorumluluk olarak gördüklerini ifade etti. İyi kalitede ürünleri ucuz fiyata müşterileriyle buluşturduklarını belirten Kiğılı sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Sadece bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında müşterimize bir hizmet sunmak istedik. Bütün gaye buydu. Ama iş gittikçe büyüyor.Hem bakliyat hem zeytinyağı hem temizlik malzemesi grubundan birçok şirket “Bizim malımızı da koy” diye talep ediyor. Ama biz marketçi değiliz."

AYD'den işletme giderlerine ilişkin tavsiye kararı! 

Mücevher İhracatçıları Birliği'den AVM uyarısı!