Acunkent'te son durum!

Acunkent'te son durum!Acunkent projesini inceleyen Acunkent Derneği projedeki eksikleri listeledi, Uluhan Grup'la uzlaşma yoluna gitme isteyen mağdurlar uzlaşmayı başarabilirlerse ek sözleşme yapacak ve sözleşmeye 3 aylık bitirme şartı koyacak. İşte Acunkent'te son durum...17 Eylül 2015 tarihinde Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'yla görüşen Acunkent mağdurları Uluhan Grup'la uzlaşma yoluna gitmek istiyor. Acunkent projesine gelerek projeyi inceleyen Acunkent Derneği projedeki eksikleri listeledi ve yeni bir toplantı yapma kararı aldı.


Acunkent mağdurları eğer Uluhan Grup'la uzlaşmayı başarabilirlerse ek sözleşme yapacak ve sözleşmeye 3 aylık bitirme şartı koyacak.


İşte Acunkent'te son durum:

-A blokun inşaat tamamlandı, blokta iskan sorunu var,

-B blok dış cephe tamamlandı, iç tarafta eksiklikler var,

-C blokun inşaatı tamamlandı, asansörde ve elektrik su bağlantısında sorun var.

-D bloktaki dairelerin elektrik ve su bağlantıları var, kapı ve dolaplar eksik.


Alışveriş merkezi ve dükkanların büyük ölçüde tamamlandığı Acunkent projesiyle ilgili açıklama yapan Acunkent Mağdurları Derneği uzlaşma için bazı şartlar koydu.


İşte o şartlar:


1.Tapu sürecinde ortak hareket,

2. C blok oturuma derhal açılacak

3. Toprak sahipleri istedikleri bedeli makul düzeye çekecek.

4. Toprak sahipleri en azından dairelerinin bittiğini göz önüne alacak,

5. Herkes ödemediği senedini ödeyecek,

6. 3 grup ortak yönetimde buluşacak,

7. Tapu ipotekleri kaldırılacak,

8. Tapuya 3 tüzel kişilik sorunlar giderinceye kadar satılıp devredilemez şerhi konulacak,

9.  Mükerrerler halledilecek,

10. Blok blok ne zaman açılacağı deklare edilecek,

11. Tapuyla oturumun ne zaman olacağı anlaşmadan sonra açıklanacak.Kasım 2012'de sahiplerine teslim edilmesi gereken Acunkent projesi için ilk kazma Mart 2010’da vurulmuştu. Fakat işler yolunda gitmedi ve önce Babil Kuleleleri'ne ardından Acunkent'te haciz geldi. Esenyurt'ta hayata geçirilen ve 2009 yılında satışa sunulan Acunkent projesinde 1 oda 1 salon, 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon konut tipleri yer alacaktı. 10 bin metrekare arsa alanına ve 102 bin metrekare inşaat alanına sahip projede 670 daire, 173 dükkan ve 53 ofisin bulunması planlanıyordu. 


Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com