07 / 07 / 2022

Akaryakıt istasyonlarındaki gizli hileler deşifre edildi! Aracınıza yakıt alırken buna dikkat edin

Akaryakıt istasyonlarındaki gizli hileler deşifre edildi! Aracınıza yakıt alırken buna dikkat edin

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında yaşanan fiyat artışları yüzünden bazı benzin istasyonlarında gizli düzenek ve hile yapılmak suretiyle yasa dışı işlemler yapıldığı ortaya çıktı. İşlemler nedeniyle araç sahipleri mağdur olurken kamu da zarara uğratıldı.Türkiye'de son aylarda aşırı pahalanan akaryakıt ürünleri bazı istasyonlarda hileli satışların başlamasına neden oldu. Ticaret Bakanlığı'nın "gizli müşteri" metroduyla yaptığı denetimlerde istasyonlarda kurulan özel düzeneklerle müşterilere yasa dışı yakıt satıldığı ortaya çıktı. 

13 akaryakıt şirketi bünyesindeki 33 bayi ile söz konusu firmalarla bağlantılı 23 akaryakıt bayisinin de çeşitli hilelere başvurduğu görüldü.

Denetleme ekiplerinin yaptığı o tespitlerde söz konusu istasyonalarda, yakıt pompalarında istendiğinde kaçak, istendiğindeyse yasak yakıt doldurulmasını sağlayan bir düzenek ortaya çıktı.

Akaryakıt istasyonlarındaki gizli hileler deşifre edildi! Aracınıza yakıt alırken buna dikkat edinSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.