12 / 08 / 2022

Analistlerden flaş altın uyarısı! Verdikleri tarihi öğrenen zengin olacak

Analistlerden flaş altın uyarısı! Verdikleri tarihi öğrenen zengin olacak

Analistler tarafından sert çakılan altın fiyatlarıyla ilgili çok konuşulacak bir uyarı geldi. FED'in altın fiyatlarına baskı yaptığını hatırlatan analistler, şimdi altın alıp ay sonunda satın alacakların paraya para demeyeceğini düşünüyor.Altın fiyatlarının son 1,5 ayın en düşük seviyesini görmesinin ardından yüksek fiyattan altın alacak vatandaşlar da ne yapacaklarını şaşırdı. Ancak analistler, vatandaşların panik yapmaması gerektiğini vurgulayarak dikkat çeken tarihler verdi. 

FED BASKILIYOR, BİRAZ BEKLEYİN

Analistlere göre Amerika'daki ekonomik verilerin kötü gelmesi ve FED'in altın fiyatlarını baskılaması bu düşüşün ana kaynağı. Ancak bu süreç lehte çevrilebilir. O da şöyle gelişecek. Bu seviyeden altın alan vatandaşlar FED'in kararını açıkladığı tarihten sonraya kadar bekleyecek, daha sonra ise altın fiyatlarını daha yüksekten bozduracak. Bu da ay sonu günlerine tekabül ediyor. 
 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.