11 / 08 / 2022

Ankapark'ta sona gelindi!

Ankapark'ta sona gelindi!

"Avrupa'nın en büyük tema parkı" olma özelliğine sahip Ankapark projesinin Mart 2019 tarihinde açılması hedefleniyor."Avrupa'nın en büyük tema parkı" olma özelliğini taşıyan  Ankara  Ankapark Mart 2019'da açılacak. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Kiralama Danışma Merkezi'nin (KDM) yaptığı açıklamada, yapılan ihale sonucu Ankapark'ı 29 yıllığına kiralayan GBM Ticaret ile Çelik Ortak Girişim Grubu'nun 2019 Mart ayında projenin açılışını yapmak için çalışmalarına devam ettiği bildirildi.

Başkent Ankara'nın yanı sıra diğer şehirlerden ve yurt dışından ziyaretçilerin Ankapark projesini ziyaret etmesinin beklendiği belirtilen açıklamada, ilk yıl 5 milyon ziyaretçinin hedeflendiği kaydedildi. Açıklamada, Ankapark'ın ilk yılında sadece Rusya, Çin ve Ortadoğu'dan 300 bin turistin ağırlanmasının öngörüldüğü bildirildi.

Yapılan açıklamada, Ankapark'ın işletmeye alınması için gereken bütün yatırımı tamamlamayı taahhüt eden GBM Çelik OGG'nin, kiralama bedeli olarak senelik 26 milyon 400 bin TL ve ayrıca gelirinin yüzde 3'ünü Ankara Büyükşehir Belediyesine ödeyeceğine vurgu yapıldı.

- 1.217 eğlence ünitesi bulunuyor

İlk etapta sabah 10.00'dan gece 02.00'ye kadar hizmet verecek olan Ankapark'ta oyun alanlarından alışveriş ve kafe bölümüne bin 217 eğlence ünitesi hizmet verecek. Bu tesisler içinde 70 bin metrekarelik oyun çadırı, 14 dev roller coaster, sinema salonları, buz pisti, 30 bin kişilik konser alanı, açık ve kapalı aquapark, bovling salonları, 100 bin metrekarelik havuz bölümü, dinazor ormanı ve müzesi, dijital oyun salonları, yöresel lezzetlerin ve unutulmaya yüz tutmuş eserlerin sergileneceği Osmanlı Sokağı gibi alanlar bulunacak.

Ankara Ankapark kendi enerjisini üretecek ve otopark alanına yerleştirilen güneş panelleri sayesinde parkta, harcanan enerji güneşten kazanılacak. Açılışla birlikte 2 bin kişi istihdam edilecek. 

Ankapark'a giriş ücreti 20 lira olarak planlanıyor. Bu rakamın 5 lirası giriş bileti ücreti olarak alınacak, kalan 15 lira ise kredi olarak yüklenecek ve ziyaretçiler park içinde istedikleri eğlence ünitelerinde kullanacak.

 

Ankapark 2 bin kişiye istihdam sağlayacak!

Ankapark Mart 2019'da açılıyor!