Ankara Kahramankazan'da 11 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

Ankara Kahramankazan'da 11 milyon TL'ye icradan satılık fabrika! Ankara Kahramankazan'da 11 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

Ankara İli, Kahramankazan İlçesi, Saray Mahallesi'nde yer alan fabrika vasıflı gayrimenkul 11 milyon 127 bin 785,20 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 

Ankara İli, Kahramankazan İlçesi, Saray Mahallesi'nde yer alan fabrika vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan fabrika için  11 milyon 127 bin 785,20 TL bedel isteniyor. 

1 NO'LU Taşınmazın Özellikleri :  Ankara  İl, Kahramankazan İlçe, 3694 Ada, 1 Parsel, SARAY Mahalle/Köy, 15 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara İli, Kahramankazan İlçesi, Saray  Mahallesi, İstanbul Yolu 20. Km Uslu Cad. 3 Nolu Fabrikanın bulunduğu yere raslayan imarın 3694 ada 1 parselini teşkil eden 20.665,00 metrekare Prefabrik Fabrika, İdari Binası ve arsası nitelikli taşınmaz üzerinde inşa edilen bodrum+zemin+2 katlı Fabrika İdari binası, Fabrika binası ve Fabrika binasına bitişik sundurma yapısı mevcuttur.

Kıymeti: 11.127.785,20 TL 
1. Satış Günü : 13/03/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 09/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Yıldırım Beyazıt Mah. Osmanlı Cad No :57 Kat: 2 Kazan Belediyesi Spor Komleksi Kahramankazan

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar dosya numarası belirtilerek KESİN, SÜRESİZ ve ŞARTSIZ banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. KDV bedeli satiş bedelinin yatirilmasi için verilen süres sonunda satiş bedeli ile birlikte tahsil edilecektir. aksi takdirde ihale iik 133. maddesi gereğince kaldirilacaktir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. 
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- - Satış bedeli ve KDV bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/176 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.