Ankara'da Anıtkabir'in yakınındaki parselin ticaret alanına dönüştürülmesine tepki!

Ankara'da Anıtkabir'in yakınındaki parselin ticaret alanına dönüştürülmesine tepki!Ankara'da Anıtkabir'in hemen yakınındaki Hürriyet İlkokulu içindeki bir parsel ticaret alanına dönüştürüldü. Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı plan değişikliğine tepki gösterdi.


Ankara'da Anıtkabir'in hemen yakınındaki Hürriyet İlkokulu içindeki bir parsel ticaret alanına dönüştürüldü. 

Sözcü'den Yavuz Alatan'ın haberine göre; buraya 10 katlı iş merkezi yapılacak. Karar AKP'li belediye yönetimi döneminde ve 2016'da yapılan imar plan değişikliğine dayanılarak, CHP'li Büyükşehir ve Çankaya Belediyesi tarafından alındı. 

Ankara

Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları,  Ankara  Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı plan değişikliğine tepki gösterdi. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Bu eğitim alanında 10 katlı yapılaşma öngörülüyor, yargıya başvurduk, dava açtık" dedi. Şehir Plancıları Odası Başkanı Ceren İlter de, plan değişikliğinin 'rant odaklı' olduğunu savundu. İlter, söz konusu binanın Anıtkabir'e sadece 300 metre mesafede olduğunu anlattı. Mahalle sakinleri de Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası'na katılarak destek verdi. 

Mimarlar Odası’ndan Karşıyaka imar planına dava!