26 / 05 / 2022

Antalya Serik’e modern kültür merkezi!

Antalya Serik’e modern kültür merkezi!

Yatırımlarına son sürat devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi Serik'e modern bir kültür merkezi kazandırıyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilçelere yeni kültür merkezleri inşa etmeye devam ediyor. Elmalı, Gazipaşa, Gündoğmuş’ta kültür merkezleri projelerine devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik Kongre ve Kültür Merkezi Projesi’ni de tamamladı. Belediye şirketi ANTEPE tarafından hazırlanan proje ile tarihi boyunca birçok kültüre ev sahipliği yapan Serik, tarihsel mirasına yakışır modern bir kültür merkezine kavuşacak. 


Gedik Mahallesi’nde 23 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan Serik Kongre ve Kültür Merkezi, biri büyük biri küçük olmak üzere 2 ayrı bloktan oluşacak. Büyük olan blok içerisinde bin kişilik büyük salon ve 250 kişilik küçük salon, her katta ziyaretçilerin etkinlik öncesi vakit geçirebilecekleri fuaye alanları bulunacak. 


HER DETAY DÜŞÜNÜLDÜ

Bin kişilik salon, uluslararası standartları yakalamak için 22 metrelik sofita kulesi, ön, arka ve yan sahneler, döner sahne, orkestra çukuru, ses ve ışık akustiği, kedi yollarıyla her tür etkinliğe ev sahipliği yapabilecek şekilde tasarlandı. Bu sayede hacimsel olarak oldukça geniş bir kapasiteye sahip olan büyük salon sayesinde kültür merkezi tüm sahne sanatlarına hizmet verecek.


Kültür merkezi projesi, Serik ve Manavgat ilçeleri ile oteller bölgesine yakınlığı nedeni ile alternatif kültürel tesis alanı olma adayı. Ayrıca Serik ilçesinde ve çevresinde Aspendos Antik Tiyatrosu dışında opera, bale ve tiyatro yapılabilecek ilk kültür merkezi olma özelliğini taşıyor olacak.Antalya Büyükşehir Belediyesi