02 / 07 / 2022

Antalya'da kirasını ödeyemeyen kiracıya emlakçıdan 'anahtarını alırım' tehdidi! 

Antalya'da kirasını ödeyemeyen kiracıya emlakçıdan 'anahtarını alırım' tehdidi! 

Koronavirüs sebebiyle çalışamayan Ayşe Biçici, evinin 1 aylık kirasını ödeyemedi. Evi kiralamasına aracı olan emlakçı Biçici'yi anahtarı alıp, evden atmakla tehdit etti...Antalya'da evlere gündelik temizliğe giderek kızına bakmaya çalışan kronik astım hastası Ayşe Biçici (33), koronavirüs salgını sebebiyle işe gidemediği için 1 aylık kirasını ödeyemedi. Evi kiralamasına aracı olan emlakçı, Biçici'ye 'Evi teslim alacağım' yazılı mesaj gönderdi ve evden atmakla tehdit etti.

Sözcü'de yer alan habere göre; kızı Nisa Ayvaz (12) ile birlikte yaşayan kronik astım hastası Ayşe Biçici, yıllardır evlere temizliğe giderek geçiniyordu. 

Ancak koronavirüsü salgını dolayısıyla işe gidemeyen Biçici, evinin 900 TL olan Nisan ayı kirasını ödeyemedi.

Evin kiralanmasında aracı olan emlakçı, sık sık kirayı ödemesi için aradığı kadına son olarak ‘Evi teslim alacağım, ayarlayın kendinizi’ şeklinde mesaj yolladı. 

Antalya da kirasını ödeyemeyen kiracıya emlakçıdan anahtarını alırım tehdidi! 

İŞLER BİR BİR İPTAL EDİLDİ

Biçici, yaşadıklarını şu şekilde anlattı: 

- Gündelik ev temizliklerine gidiyorum. 15 Mart’a kadar düzenli olarak çalışmaya devam ettim. Bir süre sonra yasaklar başlayıp, önlemler alınınca insanlar işleri iptal etmeye başladı.

- Aynı süreçte bacağı kırılan kızım da ameliyat oldu. O nedenle de bir süre çalışamadım. Bu güne kadar kiramı düzenli olarak ödüyordum. Bu ay kiramı ödeyemedim.

EMLAKÇI HER GÜN ARIYOR

- Emlakçı beni sürekli arayarak ‘ne zaman ödeyeceksin’ diye sormaya başladı. Durumu kendisine izah etmeye çalıştım. Bu sorunun dünya genelinde yaşandığını söyledim.

- Buna rağmen her gün aramaya devam etti. Son olarak beni evden atlamakta tehdit etti. Bu durum beni ve çocuğumu psikolojik olarak etkiledi.

- Kızım, ‘Anne sokağa mı düşeceğiz’ diye soruyor. Geçimimi sağlayabilmek için çocuğumu hasta halde bırakıp işe gittiğim zamanlar oldu. Kronik astım hastasıyım buna rağmen çalışmaya çalıştım ama artık çaresiz kaldım.

Kapadokya'da kaçak barakaların olduğu alan modern görünüme kavuşturuldu!

Terme'de 20 yıllık siteleşme ve kat sorunu çözüldü!

Gölcük Yeni Devlet Hastanesi'nin inşaatında sona gelindi!