07 / 10 / 2022

Antalya'daki Ters Ev'e yeni dekorasyon!

Antalya'daki Ters Ev'e yeni dekorasyon!

Antalya'nın turistik bölgesi Kundu'daki Ters Ev Aksiyon Parkı'nda sezon hazırlıkları tamamlandı. Yeni sezona özel yeni iç tasarımıyla dikkati çeken Ters Ev'de çocuklar için özel alan inşa edildi.2015 yılında açılan Ters Ev Aksiyon Parkı, açıldığı günden beri 300 binin üzerinde turisti ağırladı. Yerli yabancı binlerce turistin gezdiği Ters Ev, yeni dekorasyonuyla dikkati çekti. 

CNN Türk'te yer alan habere göre, Muratpaşa ilçesi Güzeloba Mahallesi'nde 300 metrekarelik arazi içine 85 metrekare inşa edilen Ters Ev, açıldığı günden beri farklı milletlerden ziyaretçi ağırladı. Fotoğraf tutkunları başta olmak üzere Ters Ev'in iç mimarisini merak edenler, tesisi görmeye geliyor. Mimari açıdan marjinal olarak adlandırılan Ters Ev, hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlerle dolup taşıyor. Haftanın yedi günü 09.00 ile 20.00 saatleri arasında ziyarete açık olan Ters Ev'in giriş ücreti 15 TL olarak açıklandı.

Ters Ev'in işletme müdürü Ayhan Bilal, açıldığı günden bu yana 6'ncı dekor yeniliğini yaptıklarının altını çizdi. İçindeki eşyaların ve tasarımın tamamen değiştiğini belirten Ayhan Bilal, çocukları unutmadıklarının altını çizdi. Çocuklara yönelik vizyon odanın tamamlandığını dile getiren Bilal, "Burayı bizler bir fotoğraf stüdyosu ve aksiyon fotoğraf stüdyosu olarak adlandırıyoruz. Ters Ev'i gezmeye gelenler yüzlerce fotoğraf çekerek hatıra biriktiriyor. Gelinler, damatlar, çiftler aileler akın akın geliyor. Şehir dışından burayı görmeye gelen çiftler oluyor" dedi. Ters Ev'in bir diğer özelliğinin 3 boyut hissi veren 15 derece eğimli yapısı olduğunu hatırlatan Bilal, "Buraya ilk giren dengesini kaybeder, baş dönme hissi yaşar. Havada ve su altında olmanın dışında üç boyut hissini yaşayabileceğiniz bir yer" dedi. 

Ters Ev'i gezmek için eşi Engin Karabacak ile birlikte Denizli'den geldiğini sözlerine ekleyen Nurdan Çetin Karabacak, evin içine girdiğinde çok şaşırdığını belirtti. Antalya tatiline çıkmayı planladığında nerelere gidebileceğini araştırdığını ve Ters Ev ile karşılaştığını söyleyen Karabacak, "Dünyada 13, Türkiye'de ise 3 tane olduğunu öğrendim. Eşime mutlaka gitmeliyiz dedim. Tatilimizin ikinci günü ve buradayım. Çok orijinal bir yer. Tüm eşyalar tepede, çok şaşırdım" diye konuştu.
Geri Dön