01 / 02 / 2023

Asgari ücret ile ilgili Bakan Nebati rakam verdi!

Asgari ücret ile ilgili Bakan Nebati rakam verdi!

Yeni yıla az bir zaman kalması üzerine farklı asgari ücret tahminleri geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son yaptığı açıklama üzerine ocak ayı zamlarına dair farklılıklar oldu. Asgari ücret tahminleri doğru çıkmadı yeni ücret netleşiyor. İşte tüm ayrıntılar...Enflasyon üzerinde yaşanan artışlar zam oranlarını doğrudan etkilerken 2022 yılının sonuna gelinirken yeni asgari ücretin ne kadar olacağı araştırılıyor. Uzun zaman sonra ilk defa bir yıl içerisinde zam uygulanan asgari ücrete Ocak ayında yeni bir zam beklenmekte. Yapılan zamlar sonrasında artış gösteren enflasyon oranları üzerine yeni zam oranının ne kadar olacağı merak konusu. İşte tüm detaylar...

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı bir canlı yayın programında asgari ücret hakkında önemli açıklama yaptı. Asgari ücret, emekli ve memur zamlarına ilişkin konuşan Nebati, zamların enflasyonun üzerinde olacağına vurguladı. 2022 yılında artan enflasyon oranlarına vatandaşımızı ezdirmedik diyen Nebati, önümüzdeki yılda asgari ücret, dar gelirliler, enflasyonun altında kalmayacak ifadelerini kullanırken bu konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı net bir kararda olduğunu da ifade etti.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön