09 / 08 / 2022

Bakan Bilgin'den asgari ücrete ikinci zamla ilgili açıklama geldi! Milyonları ilgilendiriyor!

Bakan Bilgin'den asgari ücrete ikinci zamla ilgili açıklama geldi! Milyonları ilgilendiriyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, devletin enflasyona karşı çalışanlara destek olmasına ilişkin yorumlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Vedat Bilgin, olağanüstü koşullar yaşanırsa "asgari ücrete zam yapılmasının değerlendirileceğine vurgu yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete senede iki defa zam yapılmasına ilişkin beklentileriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Bilgin den asgari ücrete ikinci zamla ilgili açıklama geldi! Milyonları ilgilendiriyor!

 Asgari ücretin yasal şekilde her senenin Aralık aylarında belirlendiğine vurgu yapan Bilgin, konuyla ilgili olarak "Asgari ücretin eğer Meclis gündeme getirip değiştirmezse, aralık ayında belirlenir, tabii olağanüstü şartlar olursa bu şartlara bakarak değerlendirilir" diye konuştu.

Peki Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücretle ilgili zam sinyali verdi mi? İşre milyonlarca asgari ücretlinin beklediği o açıklamalar...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.