29 / 01 / 2023

Bakan Bilgin’den son dakika asgari ücret açıklaması! Heyecan iyice tavan yaptı

Bakan Bilgin’den son dakika asgari ücret açıklaması! Heyecan iyice tavan yaptı

SON DAKİKA... Asgari ücretin yeni yılda ne kadar olacağı merak edilirken kritik görüşmeler bu hafta başlıyor. Asgari ücrette çalışma takvimi ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den son dakika açıklaması geldi.Milyonlarca çalışan ve işveren nefesini tutmuş asgari ücrete gelecek zammı merakla beklerken konu ile ilgili son dakika haberi geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ardından basın mensuplarının sorusunu yanıtladı.

Asgari ücret pazarlığı ile ilgili sorular sorulan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Biz davetimizi yaptık. Perşembe günü Türk-İş Başkanı Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ile bir görüşme gerçekleştireceğim. Görüşmede, asgari ücret konusunda yapılacak toplantıyı organize etmiş olacağız. Birlikte bir takvime karar vereceğiz." cevabını verdi.

ASGARİ ÜCRET NASIL BELİRLENİYOR?

Asgari ücrete yapılacak zam, asgari ücret tespit komisyonunun toplantıları sonunda belli olacak. Masada işveren, işçi ve hükümet tarafı olacak. Asgari ücret pazarlığında hem işçinin hem de işverenin memnun kalacağı bir rakam belirlenmeye çalışılacak.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön