05 / 02 / 2023

Başkaşehir'de kâr garantili satış

Başkaşehir'de kâr garantili satış

Bomba! Bomba! Bomba! Türkiye'de ilk defa bir projede 1 yılda prim yapacağı garantisi veriliyor. Yapı Endüstrisi'nin Bahçeşehir'de yapacağı Başkaşehir projesinde satışlar başladı. Projede alıcı, konutu bir yıl sonra almaktan vazgeçse bile peşinatı yüzde 25Yapı Endüstrisi İstanbul'daki ilk toplu konut projesinde kârı garanti eden satış yöntemini uygulamaya başladı. Konutta ilk kez uygulanacak bu yöntemde peşinatı yatırdığı halde bir yıl sonra evi almaktan vazgeçenler yüzde 25 fazlasıyla paralarını alacak.

Yapı Endüstrisi'nin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile hasılat paylaşımı modeli çerçevesinde İstanbul Bahçeşehir'de yapacağı 828 daireli Başkaşehir isimli projesi satışa çıktı. 35 metrekarelik stüdyo dairelerden başlayıp 5+1 dubleks daireye kadar 15 farklı tipte seçeneğe yer verilen projede ilk etapta metrekare fiyatı 1585 YTL olarak açıklandı. En küçük daire fiyatı 50 bin 500 YTL olan projede, yüzde 30 peşinatı verenler ilk yıl hiçbir taksit ödemiyor.

Alıcılar bir yıl sonra bankadan kredi alarak kalan ödemelerini gerçekleştiriyor. Konutunu 1 yıl sonra başkasına devretme hakkı da sahip olan alıcılar, konutu almaktan vazgeçmeleri halinde, şirkete bunu 45 gün önceden bildirmek şartı ile peşinatı Yapı Endüstrisi'nden yüzde 25 fazlası ile iade alabilecek.

Alıcı vazgeçse bile zarar etmem

Projenin tanıtımı amacıyla satış ofisinde dün düzenlenen toplantıda konuşan Yapı Endüstrisi Yönetim Kurulu Başkanı Süha Yılmaz, TOKİ'den arsayı avantajlı sağlamalarının etkisiyle fiyatları bölgedeki diğer projelerin en az yüzde 25 altında tuttuklarını söyledi. Böylece avantajı müşterilerine yansıttıklarını belirten Yılmaz, projeye güvendiklerini ve bir yıl sonra yüzde 100 getiri sağlayacaklarına inandıklarını açıkladı. Yılmaz, ''Bu nedenle çoğu kimsenin vazgeçeceğini düşünmüyoruz ama vazgeçerlerse bile bir yıl sonra fiyatım bu seviyede olmayacağı için benim de zararım olmaz'' dedi.

Süha Yılmaz halen Bahçeşehir'de ortalama metrekare fiyatlarının 2500 YTL seviyesinde olduğuna dikkat çekti. Süha Yılmaz, kredi faizlerinin gelecek sene yüzde 1'ler seviyesine ineceğine inandığını da belirterek ''Bu satış modeliyle bir yandan tüketiciye bu yıl değil, daha düşük faizlerden gelecek yıl borçlanabileceği bir zemin yaratmış oluyoruz'' dedi. Yılmaz bir yıl sonra projede inşaat seviyesinin yüzde 60-70 olacağını belirtti.

Stüdyo daire sayısı artacak

Projenin pazarlamasını gerçekleştiren Konut Market'in Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yener de ilgiden dolayı projede stüdyo dairelerin sayısının artırılacağını söyledi. Projede büyüklüğü 1+1 daireler 97 bin YTL, 2+1 daireler 195 bin YTL, 3+1 daireler 245 bin YTL, 4+1 daireler ise 292 bin YTL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Projenin tamamı 24 ayda, ilk fazı ise 18 ayda teslim edilecek.

Konutlar stüdyo daireler de dahil olmak üzere buzdolabı hariç ankastre beyaz eşyası ile teslim edilecek. Projenin toplam hasılat bedelinin 253 milyon YTL olması bekleniyor.

Tel: 0 212 607 17 37

SELMA ŞENOL/REFERANS
Geri Dön