Başkaşehir'de Rekor Satış!

Başkaşehir'de Rekor Satış!

Yapı Endüstrisi'nin Eylül ayı ortalarında startını verdiği Başkaşehir projesine ev sahibi olmak isteyenler yoğun ilgi gösteriyor. Satışa sunulduğu ilk ayda rekor kıran Başkaşehir'de birinci etap dairelerin tamamı satıldı. 


Bir ayda 250 daire satılınca, projedeki ikinci etap dairelerin de satışına başlandı. Yapı Endüstrisi Yönetim Kurulu Başkanı Süha Yılmaz, projeye yoğun ilgi olduğunu belirterek, "Birinci etabın satışları bir ayda bitince, ikinci etap satışlarını öne aldık. İkinci etapta yer alan Başkaşehir Residence'ın iki bloğunun da satışına başladık" dedi.


Toplam 1233 dairenin yer aldığı Başkaşehir'in birinci etabında 250 daire satışa sunuldu. Eylül ayının ikinci yarısında satışa sunulan birinci etap dairelerin satışı Ekim ayında tamamlandı. Konut almak isteyenler, residence bloklarından daire alma talebiyle başvurmaya başlayınca, iki residence bloğun da bulunduğu ikinci etap konutlar satışa sunuldu.


59 BİN 500 YTL'DEN BAŞLIYOR


Satışa sunulan iki residence blok zemin+14 kattan oluşacak. Her blokta 240 daire yer alıyor. 5 farklı tipte stüdyo daireden oluşan residence'larda daire fiyatları 59 bin 500 YTL'den başlıyor. Stüdyo dairelerin büyüklüğü 34 ile 49 metrekare arasında değişecek. Ayrıca ikinci etapta 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks olmak üzere 259 metrekareye kadar daireler de bulunuyor.


Yılmaz, projenin uygun satış koşullarının yanı sıra site ve konutların özellikleri nedeniyle de ilgi gördüğünü belirterek, "Toplu konut anlayışından farklı geliştirilen Başkaşehir'de, yaşam alanı olarak her türlü ihtiyaç düşünüldü. Yapı Endüstrisi'nin bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm projelerinde inşaat alanının büyük bölümü sosyal tesislere ve yeşil alana ayrıldı. Aynı uygulama Başkaşehir'de de devam ettiriliyor. Alışverişten spora, sosyal tesislere kadar her türlü ihtiyacın karşılanabileceği sitede, 24 saat güvenlik hizmeti de sunulacak. 


İki blok olarak projelendirilen residence de satışa çıkar çıkmaz büyük ilgi gördü. Residence'lardaki stüdyo dairelerde oturanlar, kuru temizleme, ütü, daire temizliği gibi yaşamlarını kolaylaştıran her türlü hizmeti alabilecekler" diye konuştu.