Başkaşehir'de rekor satış! 1 ayda 250 daire satıldı

Başkaşehir'de rekor satış! 1 ayda 250 daire satıldı

Uygun ve farklı ödeme koşulları nedeniyle büyük talep gören Başkaşehir Projesi'nin satışlarında rekor kırıldı. Bir ayda 250 daire satılınca, ikinci etabın satışları öne çekildi. İki residence blok da eklenerek ikinci etabın satışlarına başlandı

Yapı Endüstrisi'nin Eylül ayı ortalarında startını verdiği Başkaşehir Projesi'ne ev sahibi olmak isteyenler yoğun ilgi gösteriyor. Satışa sunulduğu ilk ayda, rekor kıran Başkaşehir'de birinci etap dairelerin tamamı satıldı. Bir ayda 250 daire satılınca, Başkaşehir Projesi'nde ikinci etap dairelerin de satışına başlandı. Başkaşehir Projesi'ni gerçekleştiren Yapı Endüstrisi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Süha Yılmaz, projeye yoğun ilgi olduğunu belirterek, "Birinci etabın satışları bir ayda bitince, ikinci etap satışlarını öne aldık. İkinci etapta yer alan Başkaşehir Residence'in iki bloğunun da satışına başladık" dedi.


Toplam 1233 dairenin yer aldığı Başkaşehir Projesi'nin birinci etabında 250 daire satışa sunuldu. Eylül ayının ikinci yarısında satışa sunulan birinci etap dairelerin satışı Ekim ayında tamamlandı. Konut almak isteyenler, residence bloklarından daire alma talebiyle başvurmaya başlayınca, iki residence bloğun da bulunduğu ikinci etap konutlar satışa sunuldu.Satışa sunulan iki residence blok zemin+14 kattan oluşacak. Her blokta 240 daire yer alıyor. 5 farklı tipte stüdyo daireden oluşan residencelarda daire fiyatları 59.500 YTL'den başlıyor. Stüdyo, dairelerin büyüklüğü 34 metrekare ile 49 metrekare arasında değişecek. Ayrıca ikinci etapta 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks olmak üzere 259 metrekareye kadar daireler de bulunuyor.


Yapı Endüstrisi Yönetim Kurulu Başkanı Suha Yılmaz, Başkaşehir Projesi'nin, uygun satış koşullarının yanı sıra, site ve konutların özellikleri nedeniyle de ilgi gördüğünü belirterek, "Toplu konut anlayışından farklı düşünülen Başkaşehir'de, yaşam alanı olarak her türlü ihtiyaç düşünüldü. Yapı Endüstrisi'nin bugüne kadar gerçekleştirdiği tüm projelerinde inşaat alanının büyük bölümü sosyal tesislere ve yeşil alana ayrıldı. Aynı uygulama Başkaşehir'de de devam ettiriliyor. Alışverişten, spora, sosyal tesislere kadar her türlü ihtiyacın karşılanabileceği sitede, 24 saat güvenlik hizmeti de sunulacak. İki blok olarak projelendirilen residence de satışa çıkar çıkmaz büyük ilgi gördü. Residence'lardaki stüdyo dairelerde oturanlar, kuru temizleme , ütü , daire temizliği gibi yaşamlarını kolaylaştıran her türlü hizmeti alabilecekler" diye konuştu.


Pazarlamasının KONUTMARKET tarafından yapılan projede ev almak isteyenler için farklı ödeme koşulları sunuluyor. Bunların arasında en önemli seçenek, konut pazarlamasında ilk kez uygulanacak olan kar getirisi garantili satış yöntemi. Yüzde 30 peşinat yatıranlar, bir yıl sonunda evi almaktan vazgeçtikleri takdirde, peşinatlarına yüzde 25'lik kar eklenerek iade edilecek. Bu fırsattan yararlanmak isteyenlerin bu taleplerini 45 gün önce yazılı olarak bildirmeleri gerekiyor. Bir ay içinde de paralarını geri alabilecekler.


Başkaşehir Projesi, 71 bin metrekarelik alan üzerinde gerçekleştiriliyor. Toplam alanın % 85'inin yeşil alan ve sosyal tesislere ayrıldığı projede, yürüyüş parkurları, hobi bahçeleri, yüzme havuzları, spor kompleksleri, açık ve kapalı otoparkların yanı sıra 21 bin metrekarelik alışveriş merkezi yer alacak.