Beykoz'da 3.3 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

Beykoz'da 3.3 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul! Beykoz'da 3.3 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

İstanbul İli Beykoz İlçesi Poyraz Köyü Dereiçi Mevkii'nde yer alan bahçeli kargir bina vasıflı gayrimenkul 3 milyon 300 bin TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 


İstanbul İli Beykoz İlçesi Poyraz Köyü Dereiçi Mevkii'nde yer alan bahçeli kargir bina vasıflı gayrimenkul 3 milyon 300 bin TL bedel ile icradan satışa sunuldu. 

 

TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Beykoz Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğünün, 14.01.2016 tarih 699 yevmiye sayılı yazıları eki tapu kaydı suretinden anlaşıldığı gibi Beykoz İlçesi Poyraz Köyü Dereiçi Mevkii 218 parsel sayılı 2.813,00 M2.miktarındaki bahçeli kargir ev ve ahırın 1/4 hissesi Hamide Sarı , 1/12 hissesi Orhan Sarı,1/12 hissesi OsmanTurhan Sarı,1/12 hissesi Nurhan Sarı , 1/12 hissesi Mehmet Ali Sarı,1/12 hissesi Fevzi Sarı,1/12 hissesi Şerafettin Sarı, 8/96 hissesi Ali Sarıhan ve1/6 hissesi Niğmet Demirtaş adına kayıtlıdır.

 

TAŞINMAZIN NİTELİKLERİ: Dava konusu olan Beykoz İlçesi Poyraz Köyü Dereiçi Mevkii 218 sayılı parsel içerisinde Kapı numarası 3 olan, zemin kat ve 2 normal katı bulunan toplam 3 katlı,çatılı 100 yıllık kadar olduğu anlaşılan,ateş tuğlası ile yığma olarak yapılmış bir bina bulunmaktadır.Bina çeşitli tarihlerde restore edilmiş ve yarı alan itibariyle iki ayrı bağımsız bölüm olarak kullanılmaktadır.Taban oturma alanı 80 M2. olan binaya daha sonra 6,00 M2.lik bölüm banyo olarak ek yapılmıştır.Binanın bağımsız bölümlerinin 1.Kısmının zemin katında 2 oda,normal katında mutfak,hol,oda,banyo,dubleksinde 2 oda bulunmaktadır.Şömineli bu kısımda,oda zeminleri laminat parke,pencere doğramaları PVC dir.2.Bölüm zemin katında 2 oda,hol,1.normal katında oda,banyo,mutfak,dubleksinde 2 oda ,hol bulunmaktadır.Tavanlar ve kapılar ahşap,pencere doğramaları PVC dir. Her iki bölümün bitişiğinde 1,5 m.x 3 m ebatlarında varenda bulunmaktadır.Bina arkasında toprak basıncından dolayı yıkılmış ve özelliğini kaybetmiş bir halde2,5 m. yüksekliğinde 12,5 m.boyunca betonarme bir istinat duvarı mevcuttur.Bina önünde 4m.x 5 m. ebatlarında ahşap sundurma ve yanında da 3 mx 4 m. ebatlarında ahşap sundurma, Bina etrafında kısmen beton zemin yürüme parkuru ve çevre düzenlemesi yapılmıştır.Tüm belediye ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Köy plajına 300 metre kadar mesafede ve asfalt yola cephelidir.Yeni yapılan 3.Boğaziçi Köprüsüne yakındır.Ulaşım kolaydır.

 

Kıymeti : 3.300.000,00 TL
1. Satış Günü : 01/02/2018 günü 15:00 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 01/03/2018 günü 15:00 - 15:20 arası
Satış Yeri : BEYKOZ SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

 

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2017