Bolu'da dar gelirlilere 'sosyal konut' müjdesi!

Bolu'da dar gelirlilere 'sosyal konut' müjdesi!Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal konut projesi için Dağkent’ten satın alınan 26 dönüm arazinin tapusunu Bolu kamuoyu ile paylaşarak, “Bolu Belediyesi tarihinde satın alınan en değerli gayrimenkul.  İnşallah sosyal projemizi burada hayata geçireceğiz” dedi.


Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’, Bolu Belediye Meclisi’nin Kasım ayı 2. Oturumu'nda dar gelirli ailelerin yüzünü güldürecek çok önemli bir müjdeler verdi. 

Bolu Belediyesi'nde yer alan habere göre; Belediye BaşkanıTanju Özcan, düzenlenen meclis toplantısında konut sahibi olmak isteyen dar gelirli ailelerin hayalini gerçeğe dönüştürmek amacıyla Dağkent’ten 26 dönüm arazi satın aldıklarını açıkladı.

13 milyon TL’ye satın alınan arazinin tapusunu meclis üyeleri ve Bolu kamuoyuna anlatan Özcan, “Gündemin 2. maddesine geçmeden önce sizinle ve Bolu halkıyla bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Arkadaşlar burası Dağkent’in önündeki 26 dönümlük alan. Bir gayrimenkul almak istediğimizi söylemiştik. Burayı 13 milyon TL peşin para karşılığında bugün satın aldık. Tapusunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Burası çok kıymetli bir alan. Bolu Belediyesi tarihinde satın alınan en değerli gayrimenkul.  İnşallah sosyal projemizi burada hayata geçireceğiz” dedi.

Arazinin satın alınmasıyla Bolu Belediyesi’nin önemli bir kazanımlarda bulunduğunu anlatan Özcan, sosyal projenin ayrıntılarını anlatarak, “Bolu Belediyesi açısından büyük bir kazanım oldu. Biliyorsunuz  TOKİ  Bolu’da bir konut yapmak istedi ve 355 konut için tam 12 bin 500 başvuru oldu. Gerçekten dar gelirli vatandaşlarımızın başını sokabilecekleri, evim diyebilecekleri konutlara ihtiyaç var. Bu talepler bunu gösteriyor. Biz burayı ticaret yapalım diye almadık, bu projeyi hayata geçirelim diye aldık. Bununla ilgili önümüzdeki süreçte imar komisyonumuz buranın vasfı, cinsi, emsali ile ilgili gerekli girişimleri bulunur muhakkak. Ben Bolu’muza hayırlı uğurlu olsun diyorum. KİPTAŞ ile bir dizi görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Belki KİPTAŞ heyeti gelip bakacak. Başarabilirsek Bolumuz için güzel olur. Bu konuda da adımlarımızı şeffaf atacağız. Hangi aşamaya geldiysek meclisimizi bilgilendirerek yolumuza devam etmek istiyoruz'' açıklamasında bulundu.