Burdur Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı!

Burdur Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı!Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Burdur Merkez Bahçelievler Mahallesi'nde yapılacak olan millet bahçesinin ihalesini gerçekleştirdi. 


Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Burdur Merkez'de millet bahçesi inşa edilecek. 

TOKİ'nin resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre; dün yapılan ihale çerçevesinde millet bahçesine ait sosyal donatılar da bulunuyor. 

Burdur Millet Bahçesi

Çocuk oyun alanları, tenis kortları, spor sahaları, seyir alanları, gezinti yolları, okçuluk ve atçılık gibi alanlara yer verilecek olan Burdur Millet Bahçesi'nde 2153 ağaç ve yeşil alanlar bulunacak.

Toplam ihale alanı 126 bin 540 metrekare olarak belirlenen millet bahçesi projesinde tema bahçeleri, çiçekli bitkiler bahçesi yer alacak. 

Burdur Millet Bahçesi

Millet bahçesi içerisinde yürüyüş ve bisiklet yolları da yapılacak. Burdurlu vatandaşlar, doğa yürüyüş alanları ile daha çok yeşille bir araya gelecek.