Bursa arazi yatırımında çok avantajlı bir şehir!

Bursa arazi yatırımında çok avantajlı bir şehir! Bursa arazi yatırımında çok avantajlı bir şehir!

ERA Türkiye tarafından Bahçeşehir Üniversitesi Bursa Kampüsü'nde 'Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkulde Yatırım Fırsatları' konulu seminer düzenlendi. Kadir Tümen, "Gayrimenkulde en hızlı gelişen şehirlerden birinin Bursa olacak." dedi.ERA Türkiye Franchise Geliştirme ve Satış Direktörü Kadir Tümen, önümüzdeki yıllarda gayrimenkul sektörü açısından en hızlı gelişen şehirlerden birinin Bursa olacağını söyledi. Uluslararası Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi ERA Türkiye tarafından Bahçeşehir Üniversitesi Bursa Kampüsü'nde 'Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkulde Yatırım Fırsatları' konulu seminer düzenlendi. 


Seminer öncesinde soruları yanıtlayan Tümen, Bursa'nın arazi yatırımcıları için çok avantajlı bir şehir olduğunun altını çizdi. Bursa'ya ulaşımın kolay olmasının şehre artı bir değer kattığım belirten Tümen, "Bursa önümüzdeki yıllarda gayrimenkul sektörü açısından en hızlı gelişen şehirlerden biri olacak" dedi. Şehrin batıya doğru geliştiğini hatırlatan Tümen, "Konut yatırımında İhsaniye, Beşevler ve Ataevler'deki hareketlilik Görükle'ye kadar uzamış durumda. Ayrıca Mudanya Yolu, Bademli'de talep gören yerlerin başmda geliyor. Ticari gayrimenkul hareketliliği ise Mudanya yolu,  Ankara  yolu üzerinde yoğunlaşıyor" diye konuştu. 


PAZAR BUYUYOR 


Bursa'nın 10 yıllık gayrimenkul hareketliliği hakkında bilgi veren Tümen, "Ortalama bir gayrimenkulün metrekare fiyatı 2004 yılında 726 lira civarında iken günümüzde bu fiyat bin 150 civarında. Yüzde 60'lık bir artışı söz konusu" dedi. Tümen, en güvenilir yatırım aracının gayrimenkul olduğunu ve geçen yıl yatırımcısına yüzde 8'lik bir kazanç sağladığım dile getirdi. Tümen, "Pazar giderek büyüyor. Artık eskiye nazaran çok daha fazla gayrimenkul işlemi yapılıyor. Artık insanlar gayrimenkulü barınma ihtiyacım karşılamaktan ziyade yatırım aracı olarak görmeye başladı" dedi. 


SEKTÖRÜN KRİZİ YOK 


Tümen, ERA Türkiye olarak Bursa'da 7 ay önce ofis açtıklarını ve franchise sistemiyle 5 ofise ulaşmayı hedeflediklerini vurguladı. Kurumun ABD merkezli olduğunu ve 2 yıldır Türkiye'de faaliyet gösterdiklerini belirten Tümen, "Liderlik vasfı olan, organizasyon kurup, bunu yönetebilecek ve gayrimenkul pazarlama sektörünü farklı bir şekilde yorumlayacak kişilerle tamşıp, iş ortaklıklan kurmak istiyoruz" diye konuştu. Gayrimenkul pazarlama sektöründe ciddi bir potansiyelin olduğunu ifade eden Tümen, sektörde kriz olmadığına dikkat çekti. 


Olay Bursa