Bursa Gayrimenkul sektörü

Bursa Gayrimenkul sektörü

Bursa Haber Gazetesi köşe yazarı olan İlhami Yıldız, bugünkü yazısında Bursa'daki emlak ve inşaat sektörünü değerlendirdi. Yıldız, gayrimenkul yatırımcılarının gözünün Bursa'da olduğunu söyledi.

İnşaat firmaları Mudanya'da atağa geçecek!

A Gazete yazarı Can Ceperli bugünkü yazısında Bursa'da gayrimenkul sektörünü değerlendirdi. Ceperli, Mudanya'da inşaat firmalarının atağa geçeceğini açıkladı.

Bursa'da 350 bin konut yıkılmalı!

Natamam Konut Kredileri Kentsel Dönüşüm Finansman Modeli Bilgilendirme Toplantısı gerçekleşti. Toplantıda konuşan İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır, '350 bin civarı konutun yıkılıp yeniden yapılması gerektiğini söyledi.

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaklaşıyor!

Gerek yerli gerekse de yabancılara gerçekleştirilen konut satışlarında Bursa 2015 yılını verimli geçirdi. Emlak Müşavirleri Odası Başkanı Erdal Çelebi, Mart ayı itibariyle 2016 yılının daha yoğun geçmesini beklediklerini dile getirdi.

Bursa'da gayrimenkul sektörü ne durumda?

Gayrimenkul Danışmanı Altan Kocaman Bursa'daki gayrimenkul sektörünü anlattı. Kocaman " Dünyada üretilemeyen tek şey toprak, her gün azalıyor, azaldıkça değeri yükseliyor." dedi.

Bursa'daki konut alımları değerlenecek bölgelere kaymalı!

''Bursa ile İstanbul bütünleşecek'' diyen Azmi Sarıbay, imkanı olanlara gayrimenkul almalarını önerdi. Turhan Orhan ise, Demirci, Kayapa, Hasanağa, Üçevler ve Çalı bölgelerini adres gösterdi.

Bursa gayrimenkul sektöründe kendini kanıtlayacak!

İMSİAD Üyeleri Kuveyt Gayrimenkul Fuarı'nda. İMSİAD Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, "Bursa sanayide kendisini dünyaya kanıtladı, gayrimenkulde de kanıtlayacak" dedi.

Bursa'da gayrimenkul sektörü 10 yılda yüzde 60 değerlendi!

ABD’nin en fazla danışmana sahip gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams, Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri Bursa’nın gayrimenkul piyasasını değerlendirdi.

Yatırımcılar Bursa'nın ilçelerine göz dikti!

Türkiye'de birikimini araziye yatırmak isteyen yatırımcının yanı sıra memur ve işçiler de, İstanbul'un alternatif metropol şehri Bursa'ya ve ilçelerine gözünü dikli. Yatırım uzmanları ise, parasına para katmak isteyen yatırımcılara önemli tüyolar verdi.

Bursa arazi yatırımında çok avantajlı bir şehir!

ERA Türkiye tarafından Bahçeşehir Üniversitesi Bursa Kampüsü'nde 'Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkulde Yatırım Fırsatları' konulu seminer düzenlendi. Kadir Tümen, "Gayrimenkulde en hızlı gelişen şehirlerden birinin Bursa olacak." dedi.

Hakan Sin: Ayakçı emlakçılardan uzak durun!

Gayrimenkul alanında piyasanın 1 numarası olan Kocaeli Gayrimenkul'ün genç ve başarılı sahibi Hakan Sin, ayakçı emlakçılardan uzak durulması gerektiğini söyledi. Hakan Sin, 2004 yılında gayrimenkul sektörüne başladı.

Gayrimenkul sektörü pandemi sürecini ilk atlatan sektör oldu!

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecini ilk atlatan sektörü gayrimenkul oldu. Bankaların uyguladığı tarihi kampanyalar, ertelenen alımları harekete geçirirken, yeni yatırımların da devreye girmenin önünü açtı.

Gayrimenkul sektörü 2019'u nasıl kapattı?

‘GYODER Gösterge’ Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2019-4. Çeyrek Raporu’nu yayınladı. Rapora göre 2019 yılının son çeyreği en yüksek konut satışının gerçekleştiği dönem oldu...

Gayrimenkul sektörü 2020’ye rekorla başladı!

Geçtiğimiz yılı 1 milyon 349 bin konut satışıyla kapatan gayrimenkul sektörü 2020 yılına rekorla başladı. Türkiye'de konut satışları ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 55.8 yükselerek 113 bin 615 olarak açıklandı.

Gayrimenkul sektörü 2020'den umutlu!

Zorlu bir dönemi geride bırakan gayrimenkul sektörü 2020 yılına umutla giriyor. İşte sektör temsilcilerinin 2020 görüşleri...

Gayrimenkul sektörü 2020'ye umutlu giriyor!

Gayrimenkul sektörü, durgun geçen 1.5 yılın ardından faiz indirimi hamlesiyle yeniden yükselişe geçiyor. Sektör, 2020’de 50 bini yabancıya olmak üzere 1.2 milyon satış hedefliyor

Gayrimenkul sektörü 2020 ve sonrasında çok daha iyi olacak!

Merkez Ankara projesinin tanıtım toplantısında konuşan Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürü Hakan Gedikli, "Gayrimenkul sektörü 2020 ve sonrasında çok daha iyi olacak" dedi.

Gayrimenkul sektörü kredi faizlerinin düşürülmesinden memnun!

Gayrimenkul sektörü temsilcileri konut kredi faiz oranlarının düşürülmesine ilişkin duydukları memnuniyeti dile getirdi.

2019'un ilk çeyreğinde gayrimenkul sektörü yüzde 2.7 büyüdü!

Yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıklandı. İMSAD Mayıs 2019 Sektör Raporu’nda, gayrimenkul sektörünün yüzde 2.7 büyüdüğü ifade edildi.

Türk gayrimenkul sektörü uluslararası yatırımcılar buluştu!

Dünyanın en büyük gayrimenkul organizasyonlarından biri olan MIPIM'de Türk gayrimenkul sektörü yine boy gösterdi. Yabancı yatırımcılar Türkiye'deki projelere yoğun ilgi gösterdi.

Gayrimenkul sektörü hapşırsa diğer sektörler hasta oluyor!

2018 yılında gözlerin gayrimenkul sektörü üzerinde olduğunu söyleyen Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, sektörün 200 alt sektörü etkilediğini belirterek, "Bizim sektör hapşırsa diğer sektörler hasta oluyor" dedi.

Gayrimenkul sektörü talep artışı için yeni politikalar istiyor!

Gayrimenkul sektörü, 2019 yılında yeni politikaların hayata geçirilmesini istiyor. Emlak Katılım Bankası'nın konumlandırılması, ilk konut edinimine sağlanan teşvikler, alternatif finansman modelleri gibi konular sektörün 2019'daki gündem maddelerini oluşturuyor.

2019 gayrimenkul sektörü için umut yılı olacak! 

2019’un gayrimenkul sektörü için ‘umut yılı’ olacağını söyleyen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, 2019'da rekor beklentilerinin de yüksek olduğunu belirtti...

Wellness gayrimenkul sektörü 2020'de 152,8 milyar dolara ulaşacak!

Global Wellness Day Kurucusu Belgin Aksoy, zihinsel, fiziksel ve sosyal bakımdan iyi olma durumuna yönelik faaliyetleri kapsayan Wellness gayrimenkul sektörü hacminin 2020'de 152,8 milyar dolar, 2022'de ise 197,4 milyar dolar olacağı söyledi.

Bursa Gayrimenkul sektörü

Bursa Gayrimenkul sektörü Bursa Gayrimenkul sektörü

İnşaat sektörü ekonominin can damarı olmaya devam ediyor. Özellikle bu bağlamda Bursa gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi olmaya da aday.  Nasıl mı? 


Dikkatli gözler ile baktığımızda, şehrin dört bir yanında inşaatlar bütün hızı ile devam ediyor. Bir tarafta TOKÎ inşaatları hızla yükselirken, şehrin diğer taraflarında da inşaat firmalarının çeşitli ödeme planları ile tüketicilere sunduğu farklı yapılarda dikkatlerden kaçmıyor... 

Binaların; kimisi lüks... Kimisi orta direk... Bursa Gayrimenkul yatırımcılarının iştahını kabartacak şehirlerin başında geliyor. 


Ancak görünen o ki. Bursa'da prestijli bina yapacak arazi kalmadı... Kentsel dönüşüm ağırlıkta... İnşaat firmaları kendilerine yeni araziler arıyorlar. Arazi sayısı kıt sayıda olduğu için, hazır yapılı binalar gözde olmuş. Hatta bu binalardan biri de sadece Bursa'nın değil Marmara Bölgesinin en önemli inşaat alanlarından biri olduğu iddia ediliyor. 


İmar planı değişikliğinin rahatlıkla uygulanacağı...