14 / 08 / 2022

Bursa Gökçe Mahallesi sakinleri yeni tapularına kavuştu!

Bursa Gökçe Mahallesi sakinleri yeni tapularına kavuştu!

Bursa Gökçe Mahallesi’ndeki 244 parsel üzerinde 1/1000 ölçekli Gökçe İmar Planı dâhilinde şuyulama çalışmalarını tamamlayan Nilüfer Belediyesi, 232 hak sahibine tapularını verdi.Bursa Nilüfer Belediyesi, Yolçatı Mahallesi’nin ardından Gökçe Mahallesi’nde de şuyulama çalışmalarını tamamlayarak, hak sahiplerine yeni tapularını dağıttı. 

Hürriyet'te yer alan habere göre; 1/1000 ölçekli Gökçe İmar Planı dâhilinde 244 parselde şuyulama çalışması yapan Nilüfer Belediyesi, imar planı kapsamındaki bütün parselleri imarlı tapu haline getirerek, vatandaşların yaşadığı sorunu çözdü. Resmi tapular, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in de katıldığı törende, 232 hak sahibine verildi. Gökçe Mahallesi’nde hemen herkesin sorununun çözüldüğünü söyleyen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, 244 parselde yapılan şuyulama çalışmasının, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kadastro Müdürlüğü’nün onay vermesinden sonra Nilüfer Tapu Müdürlüğü tarafından tescil edildiğinden bahsetti. 

Bursa Gökçe Mahallesi sakinleri yeni tapularına kavuştu!

Yapılan uygulama ile imar planı dâhilinde bulunan parsellerin, imar parseli haline getirilip ruhsat alınabilir ve inşaat yapılabilir duruma getirdiklerinden bahseden Başkan Turgay Erdem, “Yani mahallenizdeki hisseli ve özel parselasyonla var olan tapular, imarlı resmi tapular haline geldi. Ayrıca mahallenizdeki imar planı içerisinde bulunan yollar ve kamusal alanlar resmiyet kazanmış oldu. Bundan sonra mahallenize yapılacak hizmetlerin de önü açılmış oldu. Resmi tapularınızın hepinize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Mahalle sakinlerinin sevincini anlatan Muhtar Raif Alınca da, yapılan hizmetler nedeniyle Nilüfer Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti. Alınca, “Bugüne kadar köy olarak anılıyorduk, bundan sonra mahalle olarak anılacağız. Çalışmalarınızdan dolayı teşekkürler” diye konuştu.

Konuşmalar sonrasında Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Gökçe Mahallesi Muhtarı Raif Alınca ile birlikte hak sahibine tapularını dağıttı.