Capacity AVM'de Dünya Alzheimer Günü’nünde anlamlı gösteri!

Capacity AVM'de Dünya Alzheimer Günü’nünde anlamlı gösteri!

Capacity AVM'de Dünya Alzheimer Günü’nünde anlamlı gösteri yapıldı. Alzheimer hastalığına dikkat çekmek amacıyla “21 Eylül Dünya Alzheimer Günü” kapsamında Capacity AVM’de gerçekleştirilen gösteri büyük beğeniyle izlendi.Capacity Alışveriş Merkezi ve Alzheimer Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen flash mob gösterisi renkli görüntülere sahne oldu. Alzheimer hastalığı bilincinin geliştirilmesi ve hastalıkla ilgili bilgilerin yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen ’Farkındalık Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen flash mob gösterisi alışveriş merkezi misafirleri tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.


Alzheimer hastalığına dikkat çekmek amacıyla “21 Eylül Dünya Alzheimer Günü” kapsamında Capacity AVM’de gerçekleştirilen gösteri büyük beğeniyle izlendi. Capacity AVM etkinlik alanında gerçekleştirilen gösteriye profesyonel dansçılarla birlikte gönüllü ziyaretçiler de katıldı. Misafirler gösteriyi merakla izlerken, kimileri de bu anı cep telefonlarıyla kaydetti.


Yapılan araştırmalara göre; 2023 yılında ülkemizde 65 yaş üstü yaşlı nüfus oranının %10’nun üzerine çıkacağı ve Buna bağlı olarak bunama hastalıklarının sıklığında büyük bir artışın olacağı tahmin ediliyor. Alzheimer hastalığından korunmak için ise her yaşta aktif olmanın gerekliliği vurgulanıyor.