Cengiz Ergün'dan Manisa'ya imar planı müjdesi!

Cengiz Ergün'dan Manisa'ya imar planı müjdesi! Cengiz Ergün'dan Manisa'ya imar planı müjdesi!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisan'nın imar Planları ile ilgili önemli açıklamalar bulundu. Başkan Ergün, 30 yıldır yapılmayan imar planlarının 2018'de önünü açmak gerektiğini vurguladı.

Hafta sonu gezilecek 10 proje 3 site!

 


Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Manisa'nın en önemli sorunları arasında yer alan imar planları konusuna değindi.

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Başkan Cengiz Ergün konuyla ilgili olarak, “Merkez ilçelerimizde altyapı, jeofizik ve sondaj çalışmaları yapıldı. Sonuç itibari ile biz ihalesine çıktık. Yaklaşık 3 ay önce ihale çalışmaları tamamlandı. 2.Etap ihalesinde katılım sağlandı ve sonucu da netleşti. İmar Planlarının yapım startı artık verildi. Tahmin ediyorum yeni yıldan itibaren 16 ay gibi sürede bitiririz diye düşünüyorum. Genel olarak planlamayı yaparken bölge bölge çalışmalarını masaya yatıracağız. Mahalle muhtarlarını çağıracağız, görüş, istek ve taleplerini dinleyeceğiz. Şehzadeler Belediyesi sınırlarını oranın belediye başkanı ve teknik ekibi ile, Yunusemre Belediyesi sınırlarını oranın belediye başkanı ve teknik ekibi ile değerlendireceğiz. Hem 1/5000 hem de 1/1000 planlarını beraber çıkarma düşüncesi içerisindeyiz. Yıllardan beri söylüyoruz. 28-29 senedir Manisa'nın imar planları yapılamamış. İmar planları için Devlet Su İşleri ve Tarım İl Müdürlüğünün görüşlerinin alınması söz konusu. Devlet Su İşlerinden izin alındı ve bitti. Manisa Büyükşehir Belediyesi şehrin içerisinden geçen mevcut sulama kanallarının deplaselerini üstlendi. Devlet Su İşlerinden izin çıktı. Manisa Tarım İl Müdürlüğü de ekiplerimizle birlikte çalışmaları tamamladı ve izin yazısı Bakanlığa gitti. Çok önemli olan aşamalar tamamlandı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının oluruna kaldı. Ak Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur ile de bu konuyu konuştuk kendisine ilettim. Bu işin takipçisi olalım dedim. Murat Bey de işin takipçisi olacağını ifade etti. Hizmetin siyaseti olmaz. İnşallah Manisa'nın 2018 de önünü açacağız. İlgili bakanlıktan da olur çıkar ve çalışmalara başlanırsa İmar Planları 1.5 yıl içerisinde yapılmış olur” diye konuştu.