Çimsa WOC 2019’da boy gösterdi!

Çimsa WOC 2019’da boy gösterdi! Çimsa WOC 2019’da boy gösterdi!

Çimsa, 22-25 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta 58.000 ziyaretçi ve 1.500 şirket katılımıyla düzenlenen Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı World of Concrete (WOC) 2019’a katıldı.


Beyaz çimento alanında dünyanın önde gelen markalarından biri olan Çimsa, sektörün en prestijli fuarlarından olan Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı World of Concrete (WOC) 2019’a katıldı. 22-25 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenen fuara 58 bin ziyaretçi, bin 500 şirket katıldı. 

Çimsa Aluminates ve Çimsa Süper Beyaz ailesi ürünlerini inşaat sektörünün önde gelen temsilcileriyle bir araya getiren  Çimsa fuarda, yenilikçi çözüm sağlayan ürünleriyle ön plana çıktı. 

World of Concrete (WOC) 2019’a katılmaları ile ilgili konuşan Çimsa Genel Müdürü Ülkü Özcan, “Çimsa olarak 46 yılı aşkın süredir çimento ve yapı malzemeleri sektörünün global bir oyuncusu olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Geniş ürün yelpazemizle yön verdiğimiz küresel çaplı faaliyetlerimiz, yenilikçi çalışmalarımız ve sürdürülebilirlik stratejimiz çerçevesinde şirketimizi “Geleceğin çimento şirketi” olarak konumlandırıyoruz. Üstün nitelikli ve yüksek katma değerli ürünlerimizi dünya çapında iş ortaklarıyla hızlı bir şekilde buluşturma kapasitesine sahip bir şirketiz. Türkiye’de üretim yapıp ihracat yapmanın ötesinde yurtdışındaki yapılanmamızla toplam 7 terminalimizden de müşterimize istediği zamanda istediği ürünü temin edebilmekteyiz. Terminal yapılanmamızın olmadığı pazarlarda ise en etkin lojistik kanallarını kullanarak müşterilerimize ürünlerimizi eksiksiz ve zamanında sunuyoruz” diye konuştu.

Dünyanın en büyük beyaz çimento üreticileri arasında yer aldıklarını söyleyen Özcan, “Çimsa olarak yurtiçinde Mersin, Eskişehir, Kayseri, Niğde ve Afyonkarahisar fabrikalarımız ile üretim yapmaktayız. Fabrikalarımıza son 5 yılda gerçekleştirdiğimiz 350 milyon ABD doları yatırım sonucunda toplam beyaz klinker üretim kapasitemizi 1 milyon 565 bin tona yükselttik. Amerika Birleşik Devletleri’nde 2017 yılında kurduğumuz “Cimsa Americas Cement Manufacturing and Sales Corp.” ünvanlı şirketimize yatırımımız devam ediyor. Şirketimiz Nisan sonunda faaliyetlerine başlayacak ve artık ürünlerimizi müşterilerimize doğrudan ulaştıracağız. Çalışmalarımız neticesinde Orta Doğu, Avrupa, Kuzey Afrika ve Amerika başta olmak üzere 65'i aşkın ülkeye beyaz çimento ve özel ürünler ihraç ediyor, müşterilerimizin diledikleri zamanda ve yerde ürünlerimize ulaşmasına olanak sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sektörde sahip olduğu başarının temelinde Ar-Ge faaliyetlerine verdikleri önem olduğunu anlatan Özcan, “Küresel koşullarda elde ettiğimiz büyümeyi sürdürülebilir kılma amacıyla, teknolojik trendleri yakalamak ve inovatif çözümlerin bir parçası olmak her zaman için şirketimizin ana hedefidir. Bu öngörüyle Mersin’de kurduğumuz ve T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın denetimiyle tescillenen Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezimiz Formülhane’de, faaliyette bulunduğumuz pazarların ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak, en yeni ve faydalı ürünleri geliştirmek için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.